Tieto zábavné omaľovánky s faktami o Amelii Earhartovej pre deti nadchnú vášho začínajúceho letca a inšpirujú ho, aby sa ponoril hlbšie do histórie a letu. Pokračujte v čítaní a nájdite zaujímavé fakty, ktoré budú mať deti všetkých vekových kategórií túžbu dozvedieť sa viac.

Čiernobiele omaľovánky ležia na modrom liste s viacfarebnými písmenami roztrúsenými navrchu, pričom všetko je na hnedom pozadí.
Poďme sa dozvedieť o Amelii Earhartovej!

ZADARMO VYTLAČITEĽNÉ FAKTY Amelia Earhart Pre deti Omaľovánky

Chcete objaviť zábavné fakty o Amelii Earhartovej? Máme tie najneuveriteľnejšie fakty, ktoré sú ideálne pre všetky školopovinné deti a dospelých. Tieto pracovné listy Amelie Earhartovej sú skvelé pre hľadačov faktov aj pre kreatívne mysle.

Tu je 10 našich obľúbených faktov o Amelii Earhartovej pre deti, ktoré nájdete na hárkoch na tlač; len počkajte, kým váš farbiarsky génius nájde svoje pastelky!

 1. Amelia Mary Earhart sa narodila v Atchison, Kansas, 24. júla 1897.
 2. Od mladosti sa vzpierala tradičným rodovým rolám: absolvovala kurz autoopravárstva, krátko navštevovala Columbia University v New Yorku a hrala basketbal.
 3. Bola to americká letkyňa, ktorá mimoriadnym úspechom zmenila históriu letectva tým, že ako prvá pilotka preletela Atlantický oceán.
 4. Úspešný samostatný let Charlesa Lindbergha cez Atlantik v roku 1927 inšpiroval Earhartovú, aby sa stala prvou ženou, ktorá sama preletela Atlantický oceán; bola tiež druhou osobou v histórii, ktorej sa to podarilo.
 5. Keď mala Amelia jedenásť rokov, v roku 1908 videla prvé lietadlo bratov Wrightovcov na veľtrhu štátu Iowa.
 6. 28. decembra 1920 dal pilot Frank Hawks Amelii prvú jazdu v lietadle a odvtedy vedela, že musí lietať.
 7. Ameliino prvé lietadlo bolo jasne žlté lietadlo Kinner Airster, ktoré nazvala „The Canary“.
 8. V roku 1937 sa rozhodla obletieť svet s navigátorom Fredom Noonanom; avšak naposledy mali rádiový kontakt na malom ostrove neďaleko Novej Guiney a pravdepodobne zmizli neďaleko ostrova Howland a potom ich už nikto nepočul.
 9. Prezident Roosevelt povolil rozsiahle dvojtýždňové pátranie po dvojici, no boli vyhlásené za stratené na mori, čím sa táto cesta stala jej posledným letom.
 10. Národný deň Amelie Earhartovej, 24. júla, oslavujeme jej život a úspechy ako prvej letkyne s početnými rekordmi.

BONUS FAKTY Amelia Earhart PRE DETI

 • Vytvorila nový svetový rekord v najvyššej nadmorskej výške v auto-gyroskope vykonanom ženou, vo výške 18 400 stôp.
 • Bola priekopníčkou letectva a stala sa prvou osobou a prvým pilotom, ktorý letel sólo leteckým letom z Los Angeles do Mexico City az Havaja na pevninu USA.
 • Je jednou z najznámejších pilotiek spolu s Jacqueline Cochranovou, Bessie Colemanovou, Sally Rideovou, Amy Johnsonovou a Valentine Tereškovovou.
 • Verejnosť vytvorila rôzne teórie o jej záhadnom zmiznutí, no napriek tomu jej odkaz naďalej inšpiruje tisíce ľudí na celom svete.

SPOTREBNÉ MATERIÁLY POTREBNÉ PRE FARBIČE AMELIA EARHART FACTS

Táto omaľovánka má veľkosť pre štandardné písmeno papier do tlačiarne rozmery – 8,5 x 11 cm.

Snímka obrazovky sfarbenia stránky Amelia Earhart v čiernej a bielej.
Táto tlač čaká na vášho umelca!

Náš súbor PDF obsahuje dve omaľovánky nabité faktami o Amelii Earhartovej len pre zábavu vášho dieťaťa pri vyfarbovaní. Vytlačte si kópiu pre seba a doplnky pre svojich priateľov a rodinu!

Stiahnite si tu

VIAC Zábavné fakty Omaľovánky Z BLOGU DETSKÝCH AKTIVIT

Aký bol váš obľúbený fakt s Ameliou Earhartovou?

Categorized in: