Postavme mesto z papiera! Ak vaše deti milujú stavanie a hľadajú novú výzvu, zamilujú si stavanie papierového mesta! Je to ultimátne papierové remeslo nápad pre deti všetkých vekových kategórií, ktorý vyžaduje obmedzené zásoby, ktoré už máte po ruke, a ich fantáziu.

Papierové mesto vytvorené týmto projektom STEM architektúry pre deti
Foster + Partners

Papierové remeslá pre deti

Je to skvelý spôsob, ako svoje dieťa nielen zamestnať, ale dať mu aj kreatívny priestor na tvorenie a hranie. Táto vzdelávacia zábava je skvelá na predstavenie niektorých základných architektonických konceptov a rozšírenie ich predstavivosti do 3D pomocou skladania papiera a techník výroby papiera.

Súvisiace: Viac papierových remesiel pre deti

Budovanie papierových miest je také zábavné, že ani nebudú vedieť, že sa učia. Použite vystrihnuté šablóny domčekov, ktoré je možné vytlačiť na jednoduché zostavenie papiera.

Tento článok obsahuje pridružené odkazy.

Postavte si papierové mesto

Foster + Partnersbritské architektonické štúdio vydáva online šablóny na výrobu papierových remesiel spolu s pokynmi, ako zložiť a zlepiť každú budovu a štruktúru.

Toto je báječná STEAM aktivita pre deti všetkých vekových kategórií, pretože spája toľko rôznych zručností a zároveň je zábavná.

Vytlačiteľné šablóny mestských budov pre deti

Pomocou šablón z architektonického štúdia môžu deti vyfarbiť a zostaviť mrakodrap vyrobený z papier.

Môžu vystrihovať a stavať papierové domčeky.

Architektúra pre deti

Deti sa dokonca môžu naučiť kresliť stromy ako architekti!

Členovia Foster + Partners navrhli šablóny papierových miest na zábavu a vzdelávanie detí. Podľa toho, ako to vyzerá, plánujú pokračovať vo vydávaní ďalších šablón.

Stiahnite si a vytlačte bezplatné šablóny mestských budov TU.

Modrá architektúra pre deti na vybudovanie papierového mesta
Zdroj: Foster + Partners

Naše skúsenosti s budovaním papierového mesta

Moje šesťročné dieťa milovalo vystrihovanie niektorých väčších tvarov, vyfarbovanie častí budovy a učenie sa skladať papier do krabíc.

Súvisiace: Postavili ste mesto z papierových vreciek?

Ani si neuvedomuje, koľko sa toho učí, keď vytvára svoje vlastné papierové mesto! Koniec koncov, táto aktivita je skvelá na povzbudenie nielen kreativity a umenia, ale aj dizajnérskych a inžinierskych zručností.

Architektonické remeslo z papiera na stavbu budov a mesta

Projekty architektúry pre deti

Keď deti vytvárajú a stavajú stále viac budov a domov, môžu začať navrhovať celé mesto. Inými slovami, táto aktivita v papierovom meste môže vaše deti zabaviť a zabaviť hodiny.

Budú mať radosť nielen pri zostavovaní budov, ale aj pri rozhodovaní o tom, ako usporiadať svoje papierové mesto.

„Hlavným cieľom bolo prinútiť ich, aby sa pýtali na svoje okolie a začali premýšľať o svojom vybudovanom prostredí. Aktivita fotografického príbehu napríklad učí deti o mierke a podnecuje ich, aby inak premýšľali o priestore a budovách.“

– Povedala Katy Harris, senior partnerka Foster + Partners moria

Urob si sám papierové budovy pre deti vo veku 2-12 rokov

Zatiaľ čo Foster + Partners tvrdí, že navrhli šablóny a aktivity s ohľadom na deti vo veku od 2 do 12 rokov, zisťujú, že deti všetkých vekových kategórií (a áno, aj rodičia) si užívajú výrobu vlastného papierového mesta.

Ľudia z celého sveta posielajú svoje výtvory e-mailom priamo spoločnosti Foster + Partners a zdieľajú ich prostredníctvom sociálnych médií pomocou hashtagu #architecturefromhome.

Pre mladšie deti, ktoré ešte nie sú pripravené skladať a zostavovať škatule, zvážte vytvorenie predstieraného mesta s použitím papierových vrecúšok.

Pre prípad, že by ste chceli ešte niečo viac povzbudiť svojich začínajúcich architektov a umelcov, spoločnosť Foster + Partners vydala aj knihu pre deti o tom, „čo robí budovu“.

Origami papierové žabky, ktoré učia deti kinetickej energii.

Viac zábavných papierových remesiel a nápadov STEM z blogu o aktivitách pre deti

Bavili ste sa s týmto papierovým remeslom? Ako vyzeralo vaše papierové mesto?

Categorized in: