Bohužiaľ, je to známy príbeh: kráčate v daždi a vietor vám dáždnik odfúkne naruby. Nielenže ste premoknutí, ale musíte držať rozbitý dáždnik a nevrlo sa trmácať…

Ale nevyhadzujte ten rozbitý dáždnik, upcyklujte ho! Možno sa to neudrží vy už schne, ale dá sa premeniť na DIY vodotesnú tašku a uložiť tvoj tžrebca suché.

Takže ak máte rozbitý dáždnik, ktorý sa povaľuje a prosí o opätovné použitie, toto je projekt DIY pre vás!

Fotografie a návod s láskavým dovolením našich priateľov na Netrendový život.Čo budete potrebovať na výrobu svojej vlastnej vodotesnej tašky:

  • Látka z tvojho rozbitého dáždnika
  • Ihla a niť alebo šijací stroj. (Na tento projekt nepotrebujete veľké šijacie zručnosti, ale šijací stroj vám to výrazne uľahčí.)
  • Železo
  • Nožnice
  • Hladký povrch na rezanie
  • Taška na použitie ako šablóna (voliteľné)

Ako to dosiahnuť:

Najprv opatrne odstráňte látku na dáždnik z kovového rámu, takže máte toto:

Opatrne odstráňte malý pásik na suchý zips a odložte si ho na neskôr. Zložte dáždnik na polovicu (pod ním je taška, ktorá slúži ako šablóna):

Potom zložte strany, aby ste vytvorili obdĺžnikový tvar:

Vyžehlite záhyby a potom zošite pokrčené línie. Odrežte nadbytočné „krídla“. Toto je voliteľné, ale vysoko odporúčané, preveďte cikcak alebo druhú líniu stehu pozdĺž okrajov. Ak plánujete nosiť knihy alebo čokoľvek ťažké v taške, musí to byť ťažké!

Teraz je telo vašej tašky hotové a je čas na výrobu popruhov. Obrázky nižšie ilustrujú, ako vziať tieto krídla a premeniť ich na popruhy. V podstate na každú polovicu prišite dva obdĺžniky (celkom štyri obdĺžniky), vystrihnite ich, otočte ich pravou stranou von a spojte ich koncami, aby ste vytvorili dva popruhy:

Alebo, aby ste sa vyhli tomuto nepríjemnému spojeniu, jednoducho roztiahnite krídla a zošite dva dlhé obdĺžniky a vystrihnite ich. Potom ich otočte pravou stranou von, aby ste získali niečo, čo vyzerá takto:

Prišite popruhy na vrch tašky a ta da! Máte super úhľadnú vodotesnú tašku pre domácich majstrov, ktorá je veľmi cool. Neváhajte sa pohrať s dizajnom pre rôzne vyzerajúce tašky:

Ak to chcete „posunúť na ďalšiu úroveň“ a mať tašku, ktorá sa úhľadne zroluje do úhľadného balenia, je tu ešte jeden krok. Vezmite malý pásik na suchý zips, ktorý ste si odložili na začiatku, a prišite ho na spodok. Ak chcete zistiť umiestnenie popruhu, zložte tašku takto:

Označte umiestnenie popruhu špendlíkom a potom ho prišite. Zrolujte ho späť – mal by sa vám zmestiť do dlane!

Odhlásiť sa Netrendový život pre viac úžasných tutoriálov DIY.

Páči sa vám tento príspevok? Potom sa vám bude páčiť aj…

Ako opraviť zlomený zips | Roztomilé DIY nápady

Ako opraviť škrabance na drevenom nábytku

15 úžasných domácich použití pre fľaštičky na tabletky

Pozrite si Premeňte rozbitý dáždnik na DIY vodotesnú tašku na https://diyprojects.com/diy-waterproof-tote-bag/

Categorized in: