Tento lapač snov pre domácich majstrov je presne to, čo vaše dieťa potrebuje, aby malo pekné sny. Zažeňte všetky tie zlé sny a urobte miesto pre sladké sny s týmto farebným lapačom snov. Tieto návody krok za krokom sú ideálne pre deti všetkých vekových kategórií, staršie aj mladšie deti a na výrobu tohto moderného lapača snov potrebujete len minimálne remeselné potreby. Navyše je to veľmi zábavné vyrábať.

Ručne vyrobený nástenný záves pomocou tyčiniek a odpadových materiálov.

Všetci sme už videli, ako sa v obchodoch predávajú lapače snov a na Pintereste ich verzie, ale poznáte históriu tradičných?

Čo je lapač snov?

Indiánske lapače snov siahajú až k Odžibvejom a hovorilo sa, že chránia deti pred zlými snami. Tradične sa vyrábajú pomocou vŕbovej obruče, ktorá obsahuje „pavučinu“ (ktorá zachytáva zlé sny). Kruhová obruč predstavuje slnko a keď vyjde, zlé sny majú odísť. Diera v strede siete vedie dobré sny po pierkach k dieťaťu.

Naučte deti o histórii lapačov snov a kmeňa Odžibwe. Je to úžasná vzdelávacia skúsenosť a pomôže im pochopiť, odkiaľ pochádzajú lapače snov. Na internete nájdete množstvo informácií. Existuje veľa kníh, ktoré si môžete kúpiť v kníhkupectvách alebo si ich požičať z miestnej knižnice.

Vyrobte si nástenný záves inšpirovaný lapačmi snov

Nevyrábame tradičný lapač snov, namiesto toho vyrábame záves na stenu inšpirovaný nimi. Deti budú milovať toto remeslo a konečným výsledkom je niečo krásne, čo si zavesia na stenu. Spojili sme stuhy, čipku, zvyšky látok, priadzu a špagát, aby sme vytvorili ten náš.

Spotrebný materiál potrebný na výrobu týchto vlastných nápadov na lapač snov

Potrebný materiál: stuha, tyčinky a látka na zavesenie na stenu

Ste pripravení vyrobiť si vlastný lapač snov? Náš nástenný záves inšpirovaný lapačom snov nepoužíva tradičné materiály, namiesto toho sme použili zvyšky z našich remeselných potrieb a palice zo záhrady.

  • 3 tyčinky (rovnakej veľkosti)
  • Odpad látky, stuhy, čipky, priadze a špagátu.
  • Nožnice

Ako si vyrobiť tento krásny lapač snov

Krok 1

Krok 1 - Nástenný lapač snov - Tyčinky v tvare trojuholníka zviazané pásikmi látky.

Na rovnú podložku položte tyčinky do tvaru trojuholníka. Zviažte prekrývajúce sa rohy dohromady pomocou zvyškov látky, stuhy, priadze alebo špagátu. Na uviazanie okolo tej našej sme použili jednopalcové pásiky látky.

Krok 2

Krok 2 - Záves na stenu lapača snov - Prúžky zelenej látky zviazané okolo dvoch tyčiniek.

Vytvorte „pavučinu“ v strede trojuholníka pomocou špagátu. Otočte ho okolo palíc zo strany na stranu a nechajte v strede dieru.

Krok 3

Krok 3 - Zavesenie na stenu lapača snov - sieť sa vytvára pomocou špagátu medzi dvoma paličkami.

Ak na stene používate látku, narežte ju na prúžky široké približne 1 palec. Všetky stuhy a odrezky odstrihnite na rovnakú dĺžku alebo im nechajte rôzne dĺžky. Naše boli rôzne dlhé, pretože sme použili to, čo sme mali po ruke.

Krok 4

Krok 4 - Zavesenie na stenu lapača snov - Stuha, priadza a odpadová látka sú priviazané na palice.

Odrezky prehnite na polovicu tak, že na prehybe urobte slučku a umiestnite ich v poradí, v akom ich chcete zviazať. To vám dáva možnosť posunúť veci a zistiť, či nepotrebujete viac strihať, kým si ich priviažete.

Krok 4b - Zavesenie lapača snov na stenu - Stuha sa priviaže na palicu pomocou slučkovej metódy.

Môžete si ich uviazať jednoduchým slučkovým uzlom.

Krok 5

Krok 5 - Nástenný záves lapača snov - Záves na stenu vyrobený zo stuhy a priadze.

Posledným krokom je pridať na vrch slučku špagátu na zavesenie na stenu.

DIY lapač snov

Tento lapač snov nemusí byť úplne ako tradičný lapač snov, ale stále môže rovnako visieť na stene spálne. Navyše, vyrobiť si vlastný lapač snov je skvelý spôsob, ako si nájsť čas na spoznávanie a oceňovanie indiánskej kultúry.

Môžete si vyrobiť nádherné lapače snov, ako len chcete. Môžete si tiež vyrobiť jednoduchý lapač snov ako darček. Táto vlastná verzia sa dá ľahko prispôsobiť! Tento jedinečný dizajn vám umožňuje použiť akékoľvek druhy odpadových látok, stuh a čipiek. Je to perfektný spôsob, ako povedať niekomu, že vám na ňom záleží! Všetci potrebujeme dobrý spánok a menej zlých snov.

Materiály

  • 3 tyčinky (rovnakej veľkosti)

  • Odpad látky, stuhy, čipky, priadze a špagátu.

  • Nožnice

Inštrukcie

  1. Na rovnú podložku položte tyčinky do tvaru trojuholníka. Zviažte prekrývajúce sa rohy dohromady pomocou zvyškov látky, stuhy, priadze alebo špagátu. Na uviazanie okolo tej našej sme použili jednopalcové pásiky látky.
  2. Vytvorte „pavučinu“ v strede trojuholníka pomocou špagátu. Otočte ho okolo palíc zo strany na stranu a nechajte v strede dieru.
  3. Odrezky prehnite na polovicu tak, že na prehybe urobte slučku a umiestnite ich v poradí, v akom ich chcete zviazať. To vám dáva možnosť posunúť veci a zistiť, či nepotrebujete viac strihať, kým si ich priviažete.
  4. Posledným krokom je pridať na vrch slučku špagátu na zavesenie na stenu.

Poznámky

Ak na stene používate látku, narežte ju na prúžky široké približne 1 palec. Všetky stuhy a odrezky odstrihnite na rovnakú dĺžku alebo im nechajte rôzne dĺžky. Naše boli rôzne dlhé, pretože sme použili to, čo sme mali po ruke.

Viac zábavných a jednoduchých remesiel z blogu s aktivitami pre deti:

Ak chcete viac remesiel lapačov snov a iných zábavných a rýchlych remesiel, pozrite sa na tieto:

Ako dopadol váš lapač snov?

Categorized in: