Poďme sa dnes zabaviť s M slovami! Slová začínajúce na písmeno M sú úžasné. Máme zoznam slov s písmenom M, zvieratiek, ktoré sa začínajú na M, omaľovánok M, miest, ktoré začínajú na písmeno M a potravín na písmeno M. Tieto slová M pre deti sú ideálne na použitie doma alebo v triede ako súčasť učenia sa abecedy.

Slová začínajúce na písmeno M ako opice
Aké sú slová, ktoré začínajú na M? Opica!

M Slová pre deti

Ak hľadáte slová začínajúce na M pre materskú alebo predškolskú školu, ste na správnom mieste! Aktivity Letter of the Day a plány lekcií písmen abecedy nikdy neboli jednoduchšie a zábavnejšie.

Súvisiace: Letter M Crafts

Tento článok obsahuje pridružené odkazy.

  • M je pre Milosrdnýdávať odpustenie.
  • M je pre Marvelousčo znamená super dobré!
  • M je pre Skromnosťznamená byť pokorný alebo byť poznačený jednoduchosťou.

Existuje neobmedzené množstvo spôsobov, ako podnietiť ďalšie nápady na vzdelávacie príležitosti pre písmeno M. Ak hľadáte hodnotné slová, ktoré začínajú na M, pozrite si tento zoznam od Osobný DevelopFit.

Súvisiace: Pracovné listy s písmenom M

Zvieratá, ktoré začínajú na písmeno M- Monkey- Kids Activities Blog- sivá opica vonku na stromoch
Opica začína na M!

ZVIERATÁ, KTORÉ ZAČÍNAJÚ NA PÍSMENO M:

Existuje toľko zvierat, ktoré začínajú na písmeno M. Keď sa pozriete na zvieratá, ktoré začínajú na písmeno M, nájdete úžasné zvieratá, ktoré začínajú zvukom M! Myslím, že budete súhlasiť, keď si prečítate zábavné fakty spojené so zvieratami s písmenom M.

1. Surikata je zviera, ktoré začína na M

Surikaty žijú v oblastiach s hrudkovitými pastvinami a púšťami v južnej oblasti afrického kontinentu. Rodinnú skupinu surikát možno nazvať ‘dav’, ‘gang’ alebo ‘klan’. Tieto skupiny zvyčajne obsahujú okolo 20 surikat, ale niekedy ich je až 50. Surikata používa svoj chvost na vyváženie, keď stojí vzpriamene. Často ráno vstávajú, aby absorbovali teplo na bruchu po dlhej studenej púštnej noci. Na svojom území má klan zvyčajne až 5 rôznych nôr, v ktorých v noci spia. Nory majú viacero vchodov a môžu byť hlboké 5 m. Klan surikát bude mať vždy na stráži jedného „strážcu“, ktorý bude dávať pozor na predátorov, zatiaľ čo ostatní budú hľadať potravu. Ak surikata na stráži zaznamená nebezpečenstvo, hlasno šteká alebo píska jedným zo šiestich rôznych spôsobov. Napríklad, ak je hrozba nízkej, strednej alebo vysokej závažnosti a ak je predátor vo vzduchu alebo na zemi.

Viac o zvierati M, Surikata si môžete prečítať na Deti National Geographic

2. Lamantín je zviera, ktoré začína na M

Lamantíny sú jemné, neagresívne morské živočíchy, často označované ako „morské kravy“. Majú dve lopatkovité plutvy, jednu na každej strane ich okrúhleho tela, a veľký plochý chvost. Títo nežní obri majú dve malé oči, jedno na každej strane hlavy, ale nemôžu hýbať krkom zo strany na stranu. Aby videli za seba, musia otočiť celé telo! Aj keď majú malé oči, lamantíny majú dobrý zrak. Podobne ako delfíny, aj lamantíny sú chytré a dajú sa vycvičiť, aby sa naučili kliešte.

Môžete si prečítať viac o zvierati M, Manatee na Plavecké centrum Manatees

3. Krtek je zvieratko, ktoré sa začína na M

Záhradkári zvyčajne nemajú krtkov veľmi radi, pretože na dvore kopú jamy a tunely, no musíte uznať, že krtkovia sú roztomilí! Tieto malé zvieratá sú veľké asi ako chipmunk. Zvyčajne sú hnedošedé až čierne a žijú v Severnej Amerike, Európe, Ázii a dokonca aj v častiach Afriky. Krtkovia vyzerajú trochu ako myši alebo veveričky, ale nie sú to hlodavce. Sú to kopavé zvieratá, ktoré milujú jesť chrobáky. Ich obľúbeným jedlom sú červy. Jeden krtek môže zjesť viac ako 50 libier červov za jeden rok. Krtkovia jedia aj mravce, pavúky a húsenice. Krtkovia majú dobrý čuch, ale veľmi dobre nevidia. V skutočnosti je ťažké nájsť ich oči, pretože sú veľmi malé a pokryté srsťou.

Viac o zvieratku M si môžete prečítať Krtko ďalej Jednoduchá veda pre deti

4. Straka je zviera, ktoré sa začína na M

Straka je členom čeľade vranovitých, Corvidae. Je to všeobecný mrchožrút a predátor hmyzu, drobných cicavcov a iných vtáčích vajec a mláďat. Straky sú veľké vtáky a často majú dlhé chvosty. Veľmi šikovné vtáky, dokážu prejsť zrkadlovým testom. Vtedy sa vták môže vidieť v zrkadle a pochopiť, že je to odraz. Straky majú rady aj svetlé, lesklé veci, ako napríklad hliník.

Viac o zvieratku M, Magpie si môžete prečítať na Britannica

5. Čierna mamba je zviera, ktoré začína na M

Mamba čierna je druhý najväčší jedovatý had na svete. Dospelá čierna mamba môže dorásť až do dĺžky 14 stôp. Koža mamby čiernej v skutočnosti nie je čierna, svoje meno dostala podľa farby striešky úst. Bude jesť malé cicavce, ako sú hlodavce a veveričky, a bude držať populáciu hlodavcov pod kontrolou. Plaché zviera, radi sa vyhýbajú iným zvieratám. Ak sa im však postaví iné zviera, stanú sa agresívnymi.

Viac o zvierati M, Black Mamba si môžete prečítať na AZ zvieratá

POZRITE SI TIETO ÚŽASNÉ FARBENY PRE KAŽDÉ ZVIERATKO, KTORÉ SA ZAČÍNA NA PÍSMENO M!

Súvisiace: Letter M Coloring Page

Súvisiace: Pracovný list Letter M Color by Letter

K je pre opice omaľovánky

Omaľovánky opice vo formáte pdf na vytlačenie zadarmo

Tu na blogu Kids Activities Blog máme radi opice a máme veľa zábavy s omaľovánkami s opičkami a tlačou s opičkami, ktoré možno použiť pri oslave písmena M:

Dieťa hrajúce sa na mape Spojených štátov – Kids Activities Blog – dieťa na kolobežke sa valí po mape USA namaľovanej na chodníku
Aké miesta môžeme navštíviť, ktoré začínajú na M?

MIESTA ZAČÍNAJÚCE NA PÍSMENO M:

Ďalej, podľa našich slov začínajúcich na písmeno M, sa dozvieme o niektorých krásnych miestach.

1. M je pre Massachusetts

Domov prvej vysokej školy v Severnej Amerike – Harvard – a jedna z pôvodných trinástich anglických kolónií je Massachusetts. Prvým majákom v USA bola Boston Harbour Light Station, postavená v roku 1716. Bol tu vynájdený basketbal a volejbal a konala sa tu prvá bejzbalová svetová séria. Telefón nie je len dôležitým miestom pre šport, bol vynájdený v roku 1876. Massachusetts tiež zohralo dôležitú úlohu v histórii dezertov. Prvá americká továreň na čokoládu bola postavená v bostonskej štvrti a čokoládové sušienky boli vynájdené v roku 1930 v reštaurácii Tollhouse vo Whitman, Massachusetts.

2. M je pre Machu Picchu

Machu Picchu je názov opusteného kamenného mesta postaveného Inkami. V rodnom jazyku Inkov to znamená „stará hora“. Inkovia boli najväčšou civilizáciou v Južnej Amerike asi pred 600 rokmi. Ďaleko predbehli svoju dobu, na držanie kamenných múrov nepoužili maltu. Namiesto toho boli kamene presne vyrezané a pevne spojené, čo nepochybne pomohlo mestu prežiť neporušené 600 rokov. Miesto Machu Picchu bolo vytvorené pohybom kameňov a zeme, aby sa sploštil priestor medzi dvoma horskými vrcholmi. Machu Picchu obsahuje poľnohospodársku časť pozostávajúcu zo stupňovitých terás. Tieto terasy umožnili Inkom pestovať rastliny na horských stranách vytvorením plochých pozemkov na strmých stranách.

3. M je pre Madagaskar

Madagaskar je ostrovná krajina pri východnom pobreží Afriky v Indickom oceáne. Je to štvrtý najväčší ostrov na svete. Vo voľnej prírode sa lemur vyskytuje iba na Madagaskare. Jedinečná ekológia Madagaskaru viedla niektorých vedcov k tomu, aby túto krajinu označili za „ôsmy kontinent“ sveta. Má 3. najväčší systém koralových útesov na svete, koralový útes Toliara, pri juhozápadnom pobreží. Madagaskar je jedným z hlavných svetových dodávateľov vanilky a klinčekov, pričom poľnohospodársky význam má aj káva, liči a krevety. Krajina v súčasnosti poskytuje polovicu svetových zásob zafírov a produkuje množstvo ďalších drahokamov a polodrahokamov.

Kuracie zábaly z manga- blog aktivít pre deti- mango začína na m
Mango začína na M!

JEDLO, KTORÉ SA ZAČÍNA NA PÍSMENO M:

M je pre Mango!

Mango je jedným z najpestovanejších plodov v tropických oblastiach sveta, pochádza z juhoázijských oblastí východnej Indie, Barmy a Andamanských ostrovov. Kvety mangovníka sú malé a biele s piatimi okvetnými lístkami a plody dozrievajú tri až šesť mesiacov. Tento chutný recept na Mango kuracie zábaly je to môj jeden z mojich najobľúbenejších receptov.

Javor

Javorový sirup je sladký a v skutočnosti pochádza zo stromu. V pohode, čo? Veľa najlepšieho javorového sirupu pochádza z miest ako Kanada a Vermont. Môžete ho tiež použiť na výrobu vecí, ako sú košíčky z javorových orechov.

Melón

Aj melón začína na M. Melón je sladké ovocie, ktoré je plné vody. Cukry nie sú také vysoké ako iné ovocie a je to skvelý spôsob, ako zostať zdravý a hydratovaný. Vyskúšajte tieto melónové recepty!

VIAC SLOV, KTORÉ SA ZAČÍNAJÚ NA PÍSMENA

Ďalšie slová písmena M a zdroje pre učenie abecedy

Viete si spomenúť na ďalšie príklady slov, ktoré začínajú na písmeno M? Zdieľajte niektoré zo svojich obľúbených nižšie!

Categorized in: