Batoľatá a predškoláci sú plní energie a radosti, no snažia sa držte svoje batoľa vo verejných priestoroch ako kostol, promócie, pohreby a mnohé iné udalosti, ktoré potrebujú pokojné deti, môžu byť pokojné. Pre vaše dieťa to môže byť ťažké a dokonca aj testovacie tvoj trpezlivosť.

Batoľa s prstom cez ústa Shhhh - Blog aktivít pre deti
Shhhhhh….

Mnohí rodičia sa čudujú, čo majú robiť, a dokonca sa chcú vzdať po tom, čo vyskúšali tiché knihy, hračky a občerstvenie. Dnes vám dávame VEĽA nových nápadov… Dúfam, že jeden z nich vám bude fungovať na základe rád, ktoré sme dostali od našej komunity na Facebooku a mimo nej…

Súvisiace: Ako udržať deti v pokoji v kostole

Spôsoby, ako udržať vaše batoľa ticho na verejných podujatiach

1. Sadnite si bližšie k prednej časti.

Vyberte si miesto vpredu pre vašu udalosť. Naša skúsenosť bola s kostolom. Zistili sme, že čím bližšie sme sedeli v prednej časti kostola, tým lepšie bolo správanie! Pamätajte, že dieťa má väčší záujem, ak môže VIDIEŤ, čo sa deje, nielen to počuť. Keď sedíte vzadu, je ťažké venovať pozornosť niečomu relevantnému tam vzadu a majú tendenciu hrať sa viac.

2. Vyskúšajte Playdough.

„Dáme jej cesto. Len jedna malá nádoba. Vysvetľujeme, že musí šepkať, ak niečo potrebuje. Nepovie ani kuknúť. “

~Arianne Dubord

Súvisiace: Vyskúšajte náš obľúbený recept na domáce cesto!

3. Predchádzajte chveniu častými prechádzkami

Počas akcie si urobte malú minútovú prechádzku každých približne desať minút.

Súvisiace: Vyskúšajte jednu z našich tichých aktivít pre deti

4. Poskytnite tichý box

Majte „tichú škatuľu“, ktorú naplníte špeciálnymi hračkami len na špeciálne príležitosti. Otočte hračky a pridajte nové, ktoré sa dajú kúpiť lacno, no deti bavia!

Súvisiace: Vyrobte pre deti tašku na aktivity

5. Skúste skôr, aby ste dosiahli úspech pri pravidelných udalostiach, ako je kostol

„Priveďte ho neskôr a pomaly si tam predlžujte čas, prichádzajte skôr a skôr, keď bude úspešný. Je oveľa rozumnejšie očakávať od takého malého dieťaťa, že bude krátko sedieť a potom si tieto obdobia predĺžiť.“

~Leigha Montgomeryová

6. Pomoc od technológie

Vyhľadanie aplikácií v telefóne môže zabaviť vaše dieťa, kým bude ticho sedieť.

7. Ak je to cirkev, využi spev

„Priveď ho na spev. Takto tam bude časť toho a spev ho môže prinútiť chvíľu sedieť.“

~Seržant Lynn

8. Špeciálne knihy s nálepkami pre zvláštne príležitosti

„Jedna vec tKlobúk u nás zvyčajne funguje, keď sú takí malí, ak sa môžu hrať s nálepkami len v kostole a môžu mať len pár v čase, keď im dáte dve alebo tri a necháte ich stáť a spievať, keď vidíte tancujte a naučte ho, ako sa má modliť, keď sa vy modlíte. To pomôže eliminovať toľko času na hranie.”

~Anne-Marie

9. Zúčastnite sa na obradoch rodinných zborov

Choďte do rodinnej služby. Môžete nájsť služby, kde sú deti nielen vítané, ale aj povzbudzované, aby prišli. Ak to nie je možné, hľadajte kostol, ktorý má tichú miestnosť, kde môžete vidieť bohoslužby a počuť ich cez reproduktory, ale oni vás nepočujú.

10. Precvičte si čas čítania (a čas ticha)

Skúste si čítať doma, kde potrebuje sedieť a počúvať, ako čítate. Začnite s jednou knihou a potom, keď sa naučí pokojne sedieť a ticho, začnite čítať viac kníh. To ho naučí, ako sa v určitých situáciách ovládať. Ak začne konať oVezmite ho na prechádzku, ale držte ho, aby vedel, že nie je čas na hranie. Pomôže to aj pri iných akciách ako sú promócie a svadby, kde sa potrebuje naučiť ovládať. Držte sa toho a buďte trpezliví! Nie je príliš mladý na to, aby vedel, že sú časy na hranie a časy na pokoj. Toľko sa naučí chodením do kostola a sledovaním, ako si s ním medzitým trpezlivý!“

~Krysta Logan

11. Strategické prestávky počas podujatí

Vyberte si pokojnú prestávku počas celej udalosti. Napríklad takto Lauren riadi kostol so svojím batoľaťom:

„V polovici cesty (priamo pred homíliou) si dávame prestávku, aby sme sa prešli v zadnej časti kostola. Keď si trochu kľakneme, občas sa s ňou aj prejdeme. cítim to v tejto chvíli nejde o mňaale dostať ju do bodu, kedy bude môcť pochopiť cirkev a užiť si ju. Má moju pozornosť počas celej služby, kde hovoríme o službe a o tom, čo sa deje. Možno nevenujem pozornosť čítaniam alebo homílii, ale viem, že svojej dcére dávam veľký dar porozumieť cirkvi a tešiť sa z nej. Tiež sa porozprávajte so svojím kňazom alebo pastorom. Naša je veľmi chápavá k deťom, ktoré nemlčia a sedia. Povedal, že počas tichej chvíľky rád počuje rozprávanie dieťaťa alebo plač dieťaťa, pretože to znamená, že v cirkvi vyrastá nová generácia. Možno zistíte, že sa vám to zdá oveľa horšie, ako to v skutočnosti je.“

~ Lauren Marinis

12. Omaľovánky sú skvelé tiché aktivity

Dať mu maľovanku s perom. Deti tak zriedka dostanú perá, že keď ich dostanú, sú nadšené, že ich môžu používať. (Dokonca môžete nájsť tie trblietavé gélové perá, ktoré sú zábavnejšie!)

Súvisiace: Viac ako 500 bezplatných farebných stránok pre deti tu na blogu Kids Activities Blog

13. Tradícia hracieho času po podujatí

Nechajte ho hrať sa na ihrisku alebo s inými deťmi po akcii (aj keď ste to museli trochu skrátiť).

14. Načasovaný pokojný čas doma

Praktizujte pokojný čas vo svojom vlastnom dome. Nastavte časovač a začnite v malom. 5 minút pokojných aktivít, potom 10, potom 15… každý týždeň môžete pokračovať v predlžovaní času, kým nedosiahnete svoj cieľ.

15. Povzbudiť namiesto Odradiť

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, pamätajte, že učíte svoje deti vo všetkom, čo robíte. Povzbuďte ich, aby prišli s nimi, jemnými pripomienkami, aby boli ticho a počúvali. Pamätajte, že sú to len malé deti a na hodinovú udalosť naozaj nemajú toľko pozornosti. Časté prestávky a rozptýlenie budú vašou najlepšou stávkou, pretože sa naučia ticho sedieť. Aj toto prejde.

Pridajte sa k nám na našej Stránka QuirkyMomma na Facebookukde každý deň hovoríme o horúcich témach týkajúcich sa rodičovstva, ako komunita, ktorá si navzájom pomáha!

Viac pokojných aktivít na vyskúšanie z blogu s aktivitami pre deti

Aké spôsoby, ako udržať batoľatá v pokoji, nám unikli? Pridajte svoje návrhy do komentárov nižšie!

Categorized in: