Poďme sa dnes zabaviť s P slovami! Slová začínajúce na písmeno P sú dokonalé a pokojné. Máme zoznam slov s písmenom P, zvierat, ktoré začínajú na P, P omaľovánky, miest, ktoré začínajú na písmeno P a potravín na písmeno P. Tieto slová P pre deti sú ideálne na použitie doma alebo v triede ako súčasť učenia sa abecedy.

Slová, ktoré začínajú na písmeno P ako prasa
Aké sú slová, ktoré začínajú na P? Prasa!

P slová pre deti

Ak hľadáte slová začínajúce na P pre materskú alebo predškolskú školu, ste na správnom mieste! Aktivity Letter of the Day a plány lekcií písmen abecedy nikdy neboli jednoduchšie a zábavnejšie.

Súvisiace: Letter P Crafts

Tento článok obsahuje pridružené odkazy.

  • P je vášeňje silná emócia.
  • P znamená trpezlivosťje tolerancia oneskorenia alebo chýb.
  • P je príjemnéje v súlade s vašimi záľubami.

Existuje neobmedzené množstvo spôsobov, ako podnietiť ďalšie nápady na vzdelávacie príležitosti pre písmeno P. Ak hľadáte hodnotné slová, ktoré začínajú na P, pozrite si tento zoznam od Osobný DevelopFit.

Súvisiace: Pracovné listy s písmenom P

prasa začína s p- aktivity pre deti blog- prasiatka na tráve
Prasa začína na P!

ZVIERATÁ, KTORÉ ZAČÍNAJÚ NA PÍSMENO P:

Existuje toľko zvierat, ktoré začínajú písmenom P. Keď sa pozriete na zvieratá, ktoré začínajú písmenom P, nájdete úžasné zvieratá, ktoré začínajú zvukom P! Myslím, že budete súhlasiť, keď si prečítate zábavné fakty spojené so zvieratami s písmenom P.

1. HOLUB je zviera, ktoré začína na P

Holuby sú neuveriteľne zložité a inteligentné zvieratá. Dokážu rozpoznať každé písmeno ľudskej abecedy, rozlišovať medzi fotografiami a dokonca rozlíšiť rôznych ľudí na fotografii! Neuveriteľne spoločenské, nájdete ich v kŕdľoch 20-30 vtákov. Holub sa pári na celý život a súčasne vychová dve mláďatá. Holuby majú výborný sluch. To znamená, že dokážu rozpoznať zvuky na oveľa nižších frekvenciách, než sú schopní ľudia, a môžu tak počuť vzdialené búrky a sopky. Takže, ak zrazu uvidíte, že všetky holuby opúšťajú miesto, je pravdepodobné, že by ste mali tiež!

Viac o zvierati P, Pigeon, si môžete prečítať na One Kind Planet

2. PLATYPUS je zviera, ktoré začína na P

Platypus je polovodný cicavec z Austrálie, ktorý má veľmi nezvyčajný vzhľad. Má kačacie zobáky, má bobrí chvost, znáša vajíčka, má srsť podobnú vydre a labovité labky. Európania si mysleli, že prvé opisy týchto nezvyčajných tvorov boli len vtipom. Platypus zatvárajú oči a uši, keď sú pod vodou, aby sa živili červami, hmyzom a sladkovodnými krevetami.

Môžete si prečítať viac o zvierati P, Platypus na Austrálske múzeum

3. PANGOLIN je Zviera, ktoré sa začína na P

Nie, to nie je šiška. Je to pangolín! Pangolíny (alebo šupinaté mravčiare) sú cicavce žijúce v Afrike a Ázii. Na koži majú šupiny. Sú to jediné cicavce, ktoré majú túto adaptáciu. Pangolin môže mať znaky pásavcov (dlhý, mravce požierajúci jazyk a široký chvost) a leňochov (pazúry), ale nesúvisí s nimi ani s jedným.

Môžete si prečítať viac o zvierati P, Pangolin na Svetová divočina

4. PUFFIN je zviera, ktoré začína na P

Papušky atlantické, prezývané „morské papagáje“ – a niekedy aj „morské klauny“, majú čierne a biele perie a veľký papagájovitý zobák. Puffiny trávia väčšinu svojho života na mori a odpočívajú na vlnách, keď neplávajú. Ich rozsah sa rozprestiera od východného pobrežia Kanady a Spojených štátov až po západné pobrežie Európy. Zobák papuchalka (alebo zobák) počas roka mení farbu. V zime má zobák matne šedú farbu, no na jar kvitne nehoráznou oranžovou farbou! Roztomilé malé mäsožravce sa živia malými rybami, ako sú sleď, merlúza a piesočné úhory. Puffiny sú skvelí letci, mávajú krídlami až 400-krát za minútu a pohybujú sa vzduchom rýchlosťou až 50 míľ za hodinu. Mláďa Puffin sa nazýva „nafukovačka“!

Viac o zvieratku P, Puffin si môžete prečítať na Veľký modrý kufor

5. PÁV je Zviera, ktoré sa začína na P

„Páv“ sa bežne používa ako názov pre páva z čeľade bažantov. Ale v skutočnosti je „páv“ názov iba pre farebne opereného samca páva. Samičky sa nazývajú peahens, sú menšie a majú sivú alebo hnedú farbu. Pávie perie tvorí 60 percent celkovej dĺžky tela vtáka. Pávy sú všežravé, jedia veľa druhov rastlín, okvetné lístky kvetov, semená, hmyz a malé plazy, ako sú jašterice.

Viac o zvierati P, Pigeon, si môžete prečítať na Britannica

POZRITE SI TIETO ÚŽASNÉ FARBENY PRE KAŽDÉ ZVIERATKO, KTORÉ ZAČÍNAJÚ NA PÍSMENO P!

Súvisiace: Písmeno P Coloring Page

Súvisiace: Písmeno P Color by Letter Worksheet

P je pre omaľovánky ošípaných

P je pre omaľovánky ošípaných - vytlačený pdf súbor ošípaných
P je pre omaľovánky ošípaných.

Tu na blogu Kids Activities Blog máme radi prasiatko a máme veľa zábavy omaľovánky prasiatka a vytlačiteľné prasiatka, ktoré sa dajú použiť pri oslave písmena P:

MIESTA ZAČÍNAJÚCE NA PÍSMENO P:

Ďalej, podľa našich slov začínajúcich na písmeno P, sa dozvieme o niektorých krásnych miestach.

1. P je pre PANAMSKÝ PRIANÁL

Panamský prieplav bol vybudovaný s cieľom skrátiť vzdialenosti, ktoré lode potrebovali na prepravu nákladu, ktorý prevážali na palube medzi Atlantickým oceánom a Tichým oceánom. Je to 48 míľ dlhá vodná cesta, ktorá pretína Panamskú šiju. Francúzi začali stavať kanál v roku 1881. Kanál bol dokončený a oficiálne otvorený 15. augusta v roku 1914. Panamský prieplav sa využíva dodnes a je považovaný za dôležitú súčasť medzinárodného obchodu. Kanál funguje pomocou troch párov zámkov na každom konci, tieto zámky sa používajú na zdvíhanie a spúšťanie lodí na rôzne hladiny vody. Zámky sú podobné komorám naplneným vodou, ktoré pomáhajú pri pohybe člnov. V roku 2016 boli pridané nové plavebné komory, aby mohli cez kanál preplávať väčšie lode, ale mnohé lode sú pre kanál stále príliš veľké.

2. P je pre PEARL HARBOUR

Pearl Harbor je námorná základňa na Havaji. Bolo to miesto hrozného útoku japonských síl počas druhej svetovej vojny. Zničili veľa lodí a zabili veľa vojakov. Práve tento útok viedol Spojené štáty k vstupu do druhej svetovej vojny. Prezident Roosevelt predniesol po útoku slávny prejav, v ktorom povedal, že 7. december bude „dátum, ktorý bude žiť v hanbe“. Dnes je tu pamätník americkým vojakom, ktorí prišli o život pri útoku na Pearl Harbor. Pamätník USS Arizona je postavený na vode nad troskami potopenej lode USS Arizona. Vrak je považovaný za národnú historickú pamiatku USA.

3. P je pre PERU

Peru je štát v Južnej Amerike. Hlavným mestom je Lima. Ruiny Machu Picchu, pohorie Ánd a prameň rieky Amazonky sa nachádzajú v Peru. Najdôležitejšími exportnými produktmi Peru, produktmi, ktoré predáva do iných krajín, sú ryby, zlato a iné kovy, ropa, káva, cukor a bavlna. Jedlo v Peru je tiež veľmi rozmanité. Turisti z iných krajín radi prichádzajú do Peru kvôli histórii a tiež kvôli prírode. Mnoho ľudí prichádza liezť na hory v Cordillera Blanca v regióne Ancash a mnoho ľudí navštevuje dlhé pobrežie Tichého oceánu v Peru alebo amazonskú džungľu. Cuzco a Machu Picchu sú len dve z miest, kde mnohé budovy postavené Inkami stoja aj po stovkách rokov, a to sú niektoré z najnavštevovanejších miest.

JEDLO, KTORÉ SA ZAČÍNA NA PÍSMENO P:

P je pre parmezán.

Parmezán je názov pre niekoľko druhov talianskych extra tvrdých syrov vyrobených z kravského mlieka. Zvyčajne je to syr, ktorý sa hodí k špagetám a iným typickým talianskym cestovinám, ale má aj mnoho iných využití.

Ste pripravení na 3 skvelé recepty s parmezánom? Myslel som si.

Popcorn

P je tiež pre Popcorn! Milujem popcorn, je to moja obľúbená desiata pri pozeraní filmov a je tak všestranný! Toto je môj obľúbený recept na popcorn!

Puding

Popcorn a parmezán sú pikantné slová. Potrebujeme sladké p slovo. Puding! Puding je perfektný dezert! Milujeme uvedenie, najmä keď sú premenené na pudingové puky!

VIAC SLOV, KTORÉ SA ZAČÍNAJÚ NA PÍSMENA

Ďalšie slová pre písmeno P a zdroje na učenie sa abecedy

Viete si spomenúť na ďalšie príklady slov, ktoré začínajú na písmeno P? Zdieľajte niektoré zo svojich obľúbených nižšie!

Categorized in: