Naučte sa nakresliť tropickú rybu pomocou návodu krok za krokom. Tento má niekoľko skutočne zábavných pruhov a hrotov, ktoré sa dajú pridať na telo.

Naučte sa nakresliť tropickú rybu pomocou návodu krok za krokom.
Kreslenie tropických rýb

Tropické ryby sú druhom rýb, ktoré žijú v tropických vodách, ako sú tie, ktoré sú blízko rovníka. Môžu žiť v sladkej vode, ako sú jazerá, aj v slanej vode, ako sú oceány. Tropické ryby sú obľúbenou voľbou pre akváriá kvôli ich jasným farbám, ktoré pochádzajú z dúhových buniek nachádzajúcich sa na ich tele.

Mnoho morských tropických rýb žije medzi koralovými útesmi alebo v ich blízkosti. Koralové útesy tvoria komplexný ekosystém s množstvom biodiverzity. Na malej ploche zdravého útesu môžu existovať stovky druhov, mnohé z nich sú skryté alebo dobre maskované farebnými útesovými rastlinami.

Kreslenie tejto tropickej ryby je zábavné, pretože má taký neobvyklý tvar. Namiesto obvyklého zakriveného tela je takmer ako šesťuholník so zaoblenými rohmi. Hroty a prúžky sú veľmi odlišné od priemerných rýb a pomôžu študentom oceniť, ako veľa v našich oceánoch žijú rôzne druhy rýb.

Začíname s návodmi na kreslenie

Najlepší spôsob, ako priviesť študentov k dobrému začiatku každej hodiny kreslenia, je ukázať im, ako používať vodítka ako referenčný bod.

Možno ste si všimli, že všetky návody na tejto webovej stránke majú prerušovanú čiaru prechádzajúcu stredom každého kroku, a to v horizontálnom aj vertikálnom smere. Ak si študenti urobia svoje vlastné centrované čiary na ich vlastné papier, pred kreslením budú mať jednoduchý odkaz na sledovanie.

Napríklad, ako je vidieť v kroku 1 nižšie, telo ryby začína na pravej strane papiera, v strede zhora a zdola. Je dôležité nakresliť tento tvar veľký a na stranu, aby študenti skončili s rybou, ktorá vyplní ich papier.

Keď študenti úspešne rozbehnú kresbu, je väčšia šanca, že sa budú cítiť úspešní. Kresliace zručnosti sú o získaní veľkosti a umiestnenia čiar na papieri, takže mať na začiatok nejaký vizuálny referenčný bod vždy pomôže každému naučiť sa byť o niečo presnejší.

Znamená to teda, že študenti musia vytiahnuť pravítko, aby nakreslili do stredu papiera veľkú tučnú čiaru skôr, ako začnú? Bože nie, prosím nie! To bude s najväčšou pravdepodobnosťou ťažké vymazať a odvrátiť pozornosť od akéhokoľvek dokončeného umenia. Nie, jednoducho zložte list papiera na polovicu oboma spôsobmi, urobte záhyb a rozložte. Krása je v tom, že kým je kresba hotová a vyfarbená, záhyby zmiznú.

A teraz k projektu kreslenia tropických rýb.

Pripnite si ma na nástenku Pinterest

Pomocou tlačidla nižšie si stiahnite návod vo formáte PDF

Naučte sa nakresliť tropickú rybu pomocou návodu krok za krokom.

Omaľovánka tropických rýb

Materiály ako nakresliť tropickú rybu

  • Kresliaci papier. Toto je dobrá vec, ktorú si môžete kúpiť vo veľkom za dobrú cenu.
  • Ceruzky. Páči sa mi, ako táto značka vždy robí pekné tmavé linky.
  • Čierna značka. Permanentný fix vám dodá tmavočiernu farbu.
  • Pastelky. Väčšie balenia sú vhodné pre väčší výber farieb.
  • Poznámka: Všetky vyššie uvedené sú pridružené odkazy Amazonu.

Pokyny krok za krokom pre tropické ryby

Viac projektov kreslenia rýb

Nakreslite kreslenú rybu