Nad dobrými predsavzatiami sa outsideri často usmievajú: “Nevydrží viac ako mesiac!” je otázka. Ale výsmech je predčasný. Pretože aj krátky čas, v ktorom zanecháte svoju zvyčajnú neresť, môže mať obrovský vplyv. Vedci to zistili na príklade alkoholového pôstu.


Vzrušujúce pohľady do vášho života a vašej mysle. (Pre článok prejdite nadol.)


V tomto článku sa dozviete, aké pozitívne zmeny nastanú v tele, ak niekto, kto inak pravidelne pije, úplne abstinuje od alkoholu len na jeden mesiac.

1.) Alkohol alebo nie?

Mesiac bez alkoholu je dobrým testom, aby ste zistili, aké ľahké je pre vás vzdať sa. Ak je pre vás ťažké predstaviť si uvoľnený koniec práce alebo spoločenské stretnutie bez alkoholických nápojov, môže to znamenať vážny problém so závislosťou.

ja som opitý & chris'_MMVI

2.) Cítite sa lepšie

Už po jednom mesiaci bez alkoholu sa vaša celková pohoda výrazne zvýši: ste výkonnejší a dokážete sa lepšie sústrediť, pociťujete menej stresu a ste menej často chorí.

☀skočiť☀

3.) Lepšie spíte

S alkoholom v krvi sa spiace telo zotavuje pomalšie. Alkohol tiež zvyšuje sklon k chrápaniu, čo má tiež negatívny vplyv na spánok. Ak sa zaobídete bez piva, vína a spol., kvalita spánku sa výrazne zlepší a budete sa cítiť lepšie.

ja

4.) Vaša pleť sa stáva krajšou

Alkohol narúša bunkový metabolizmus, nadúva a spôsobuje prekrvenie lymfy. Už po mesiaci bez alkoholu sa pleť zregeneruje: jemné vrásky zmiznú a budete vyzerať mladšie.

365: Deň 289, toto mesto je vyčerpané a je zničené

5.) Stanete sa štíhlejšími

Vyhýbanie sa alkoholu pomáha pri chudnutí. Na jednej strane 1 g alkoholu obsahuje okolo 7,1 kcal (kcal) – s pohárom sektu už 80 kcal! Na druhej strane alkohol spomaľuje spaľovanie tukov. Pri športe sa kilá rúcajú rýchlejšie, ak zároveň obmedzíte konzumáciu alkoholu. V kombinácii so zvýšeným výkonom a lepšou kondíciou je chudnutie v mesiaci bez alkoholu oveľa jednoduchšie.

Severská chôdza

6.) Vaše orgány sú fit

Mesiac bez alkoholu môže byť pre ľudí so zdravotnými problémami skutočným požehnaním: srdce sa dostane do správneho rytmu, normalizuje sa vodná bilancia, odmasťuje sa pečeň a klesá hladina cholesterolu. Uvoľňuje sa aj žalúdočná sliznica, pretože s alkoholom vzniká priveľa žalúdočnej kyseliny. V neposlednom rade klesá koncentrácia kyseliny močovej v tele, čím sa minimalizuje riziko dny. Vyskúšajte to a nechajte svojho rodinného lekára potvrdiť účinok!

prsty

7.) Pijete menej alkoholu

Kto bez problémov prežil mesiac bez alkoholu, zvyčajne v nasledujúcich mesiacoch pije menej. Pozitívne účinky na zdravie sa teda prejavia aj dlhodobo.

V bazéne

Pôst sa tradične začína 40 dní pred Veľkou nocou: dobrý dôvod na to, aby ste sa na mesiac zdržali alkoholu. Aj keď v bežnom živote veľa nepijete, určite nezaškodí, ak to vyskúšate sami. Ak sa bez toho, naopak, zaobídete len ťažko, určite by ste sa mali zdôveriť svojmu rodinnému lekárovi.

Tento článok vám ukáže zdravotné dôsledky pravidelnej konzumácie alkoholu na váš organizmus. Tento článok objasňuje, že alkohol má priamy vplyv aj na menštruáciu u žien.

Zdroje: spiegel, sústrediť sa, oberbergské kliniky, bento
Miniatúry: ©Flickr/D Sinclair Terrasidius ©Flickr/Tnarik Innael

Mesiac bez alkoholu: 7 účinkov na myseľ a zdravieMesiac bez alkoholu: 7 účinkov na myseľ a zdravie

Categorized in: