Mladí študenti milujú používanie cukrovej kukurice na precvičovanie zručností! Nielenže je to pre nich zábava, ale tešia sa, že to môžu jesť ako odmenu (a musím priznať, že to tiež milujem, lol).

Tu je niekoľko zábavných nápadov na použitie cukrovej kukurice na precvičenie matematických a gramotných zručností. Sú ideálne pre vaše plány na jeseň, Halloween alebo Deň vďakyvzdania! Môžu byť použité v centrách, v malých skupinách, ako ranní finišeri, ako párty aktivity, ranná práca atď.

Matematické a gramotné aktivity Candy Corn

Vzory cukrovej kukurice

Cukrová kukurica je ideálna na výučbu vzorov! Začnite vzor a nechajte študentov, aby ho dokončili pomocou cukrovej kukurice.

matematické vzory cukrovej kukurice

Cukrové kukuričné ​​čísla a podložky na počítanie

Táto aktivita precvičuje rozpoznávanie čísel, počítanie a korešpondenciu jedna ku jednej. Moji študenti milovali halloweensku verziu natoľko, že som vytvoril aj verziu na Deň vďakyvzdania!

Študenti vyberú kartičku s číslom cukrovej kukurice, umiestnia ju do škatule na podložke a vložia správny počet zúbkov cukrovej kukurice do úst jack-o-lucerny.

Pomocou kariet môžem ľahko rozlíšiť aktivitu tak, že študentom dám konkrétne kartičky s číslami na precvičenie.

Používame to v našich matematických skupinách a ako stanica Halloween party.

aktivita podložka na počítanie cukrovej kukurice
Čísla cukrovej kukurice a počítanie aktivity

Pre verziu na Deň vďakyvzdania si študenti vyberú kartičku s číslom cukrovej kukurice, umiestnia ju do škatule na podložke a potom umiestnia správny počet pierok cukrovej kukurice na chvost svojho moriaka.

Pre ďalšiu výzvu v niektorých z mojich malých skupín napíšem do rámčeka vyššie čísla a nechám ich dať na moriaka správny počet peria.

Hádanky Candy Corn Number Sense

Počas úvodnej časti roka robíme veľa práce s číslami a zmyslom pre čísla. Veľakrát mladým študentom, ktorí zápasia s číslami, chýba zmysel pre čísla, takže začleňujem veľa cvičení s číselným zmyslom.

Milujem používanie týchto digitálnych kariet Boom Card ako zábavného, ​​interaktívneho nezávislého centra (a študenti ich tiež milujú!). Študenti ťahajú a púšťajú dieliky puzzle podobne ako pri skladaní skutočného puzzle, ALE nemusím sa báť stratených dielikov a rezania, tlače a laminovania (áno!!). A sú samokontrolné – woohoo!

Študenti dokončia puzzle cukrovej kukurice nájdením značky sčítania a desiatich dielikov rámu, ktoré zodpovedajú číslu v hornej časti každého puzzle cukrovej kukurice.

cukroví kukurica číslo zmysel puzzle, digitálne boom karty
cukroví kukurica číslo zmysel puzzle, digitálne boom karty

Porovnanie cukrovej kukurice (väčšie ako, menšie ako)

Tvar cukrovej kukurice je ideálny na to, aby ste ju mohli použiť na znázornenie väčších alebo menších symbolov! Hovorím svojim mladým študentom, že veľký koniec cukrovej kukurice by mal byť najbližšie k väčšiemu číslu.

cukrová kukurica väčšia ako menšia ako matematická aktivita

Pre ďalšiu výzvu v našich malých matematických skupinách používame domino aj cukrovú kukuricu na precvičovanie porovnávania čísel.

Študenti spočítajú/sčítajú VŠETKY bodky na každej domine a napíšu čísla na čiary. Pre každý riadok porovnajú dve čísla a umiestnia kúsok cukrovej kukurice do kruhu, aby ukázali väčšie ako > alebo menšie ako <.

cukrová kukurica a domino viac ako menej ako aktivita

Candy Corn Abeceda aktivity

V úvodnej časti školského roka veľa precvičujeme a hodnotíme písmená abecedy a hlásky písmen. Keďže študentov matematické aktivity tak veľmi bavili, rozhodol som sa vytvoriť tieto stránky s abecedou cukrovej kukurice.

Pri tejto aktivite sa študenti pozrú na každé veľké písmeno a umiestnia kúsok cukrovej kukurice na zodpovedajúce malé písmeno.

cukríková kukurica gramotnosť činnosť veľké malé písmená

Táto aktivita precvičuje zvuky písmen. Študenti sa pozerajú na obrázky (2 obrázky pre každé písmeno) a umiestnia kúsok cukrovej kukurice na správny počiatočný zvuk.

cukroví kukurica gramotnosť činnosť písmeno zvuky

Keďže moji študenti naozaj milujú robiť Boom Cards, vyrobil som kukuričné ​​abecedné hádanky podobné hádankám so zmyslom pre čísla.

Študenti dokončia puzzle cukrovej kukurice nájdením malých písmen a zvukových obrázkov písmen, ktoré zodpovedajú veľkému písmenu v hornej časti každého puzzle cukrovej kukurice.

cukroví kukuričné ​​abecedy puzzle, digitálne Boom karty
cukroví kukuričné ​​abecedy puzzle, digitálne Boom karty

Ak by ste chceli tieto aktivity s cukrovinkami využiť so svojimi študentmi, sú k dispozícii v mojom obchode Teachers Pay Teachers. Môžete získať tlačené aj digitálne zdroje v a balík balíkov na šetrenie peňazí alebo získať iba tlačiteľné strany alebo len digitálne karty Boom Card (abeceda alebo zmysel pre čísla). Kliknutím na príslušné odkazy nižšie získate ďalšie podrobnosti:

Balíček matematiky a gramotnosti Candy Corn Print & Digital

Balík matematiky a gramotnosti Candy Corn (tlač a digitál)

Stránky s matematikou a gramotnosťou Candy Corn na tlač

Stránky s matematikou a gramotnosťou Candy Corn na tlač

Digitálne hlavolamy Candy Corn Number Sense pre čísla 1-20

Candy Corn Number Sense Puzzle Digital Boom Cards

Candy Corn abecedy puzzle Digitálne boom karty

Candy Corn abecedy puzzle Digitálne boom karty

Categorized in: