Vyrobme si najroztomilejšie vtáčiky z papierových tanierov všetkých čias! Toto vtáčie plavidlo vyrobené z papierových dosiek obsahuje pohyblivé krídla. Vytváranie farebných papierový tanier vtáky je lacná a zábavná aktivita pre deti všetkých vekových kategórií. Nechajte deti vybrať si vzorovaný papier a farbu farby, aby si tento vtáčik z papierového taniera skutočne vyrobili podľa seba. Toto vtáčikové remeslo z papierových tanierov je skvelé pre domácnosť alebo do triedy.

Vtáčik z papierového taniera s pohyblivými krídlami – od Amandy Formaro – tri vtáčiky z papierového taniera vo farbách fialovej, žltej a sivozelenej na modrom pozadí s farebnými pohyblivými krídlami – Detské aktivity Blog
Urobme si z tohto rozkošného vtáčika z papierových tanierov!

Papierové tanierové vtáčie remeslo pre deti

Toto šikovné remeslo s vtáčikmi z papierových tanierov je pre deti zábavné, aby si prispôsobili svojho vlastného „lietajúceho vtáka“.

 • Mladšie deti: Predrežte prvky remesla a nechajte ich zostaviť a ozdobiť.
 • Staršie deti: Môže prispôsobiť celé plavidlo tak, aby vytvorilo vtáka, po ktorom túžia.

Súvisiace: Viac remesiel z papierových tanierov pre deti

Jeden neobvyklý remeselný materiál, ktorý používame v tomto remesle, sú papierové spojovacie prvky. Papierové spojovacie prvky sú lacné a dostanete ich veľa v krabici! Nájdete ich v dolárových obchodoch, diskontných obchodných domoch a obchodoch s kancelárskymi potrebami.

Tento príspevok obsahuje pridružené odkazy.

Spotrebný materiál potrebný pre papierové taniere Bird Craft

Pokyny na výrobu vtákov z papierových tanierov

Prep

Stôl budete chcieť chrániť novinami alebo plastovým obrusom. Nechajte deti nosiť návleky a naliať vodu do ťažkých hrnčekov na čistenie kefiek, pretože je menšia šanca, že sa prevrátia, ako ľahký plastový pohár.

Koľko papierových tanierov potrebujem na vtáčie remeslo?

Z dvoch papierových tanierov budú 3 vtáčiky. Ak chcete urobiť len jedného vtáka, je to úplne v poriadku! Zostanú vám len kúsky papierového taniera.

Krok 1

Krok 1 - Papierový tanier Bird Craft - ako rozrezať druhý papierový tanier, aby ste z dvoch papierových tanierov vytvorili 3 vtáčiky - jeden 1/2 rozrežte a potom hornú 1/2 rozrežte na 6 kusov.
Jeden papierový tanier sa rozreže na polovicu. Druhá je vyrezaná tak, ako je znázornené vyššie.
 1. Začnite s 2 papierovými taniermi.
 2. Oba papierové pláty prerežte na polovicu.
 3. Vezmite jednu polovicu a nakrájajte ju na šesť rovnakých častí.
 4. Šesť malých kúskov odložte bokom.

Krok 2

Natrite tri polovice papierového taniera a odložte ich, aby sa vysušili.

Krok 3

Krok 3 – Papierová doska Bird Craft – pridajte lepidlo na jeden z menších koláčových kúskov papierového taniera, aby ste pridali farebný prvok zošitového papiera
Prispôsobme si vaše vtáčie krídla!

Položte scrapbookový papier na stôl lícom nadol. Naneste lepiacu tyčinku na dva malé kúsky taniera, potom ich otočte a pritlačte na zadnú stranu scrapbookového papiera. Opakujte s ostatnými malými kúskami a odložte nabok na sušenie.

Krok 4

Krok 4 - Papierové taniere Bird Craft - ako odrezať prebytočný odpadový knižný papier z krídel pomocou nožníc
Prebytočný scrapbookový papier odstrihnite nožnicami.

Po zaschnutí odrežte prebytočný papier na zošity, ale odrežte kúsky taniera v tvare trojuholníka. Toto sú tvoje krídla. Odložte ich bokom.

Krok 5

Krok 5 - Papierové vtáčie remeslo - namaľujte štvrťkruh na jednej strane 1/2 papierového taniera, aby ste vytvorili vtáčí zobák
Namaľujeme vtáčikovi zobák!

Teraz, keď sú polovice papierového taniera suché, namaľte oranžový zobák na jeden roh každej z nich. Lepidlo na googly oko.

Krok 6

Krok 6 - Papierová doska Bird Craft - vložte papierovú sponu v najmenšom uhle kusu krídla vtáka a pripevnite cez papierovú dosku, aby ste vytvorili pohyblivé krídlo.
Naše vtáčie krídla sa budú môcť pohybovať!

Použite remeselný nôž alebo nožnice na vyvŕtanie otvoru v strede tela vtáka z papierového taniera. Do každého krídla tiež vypichnite dieru, asi 1,5 palca nad špicatým koncom trojuholníkového krídla.

Krok 7

Krok 7 - Papierové vtáčie remeslo - ako to vyzerá na zadnej strane papierového taniera.
Takto to vyzerá na zadnej strane.

Papierovú sponu prevlečte cez jedno krídlo (na strane zošitového papiera), potom cez dosku a nakoniec cez druhé krídlo. Zaistite uzáver na zadnej strane vtáka.

Hotový papierový tanier Bird Craft

Vtáčiky z papierového taniera s pohyblivými krídlami - od Amandy Formaro

Zaveste svoje vtáčiky na stenu alebo školskú nástenku. Vďaka tomu je naozaj roztomilé jarné remeslo alebo ho vyrobiť počas jednotky učenia vtákov.

Tiež by sa vám mohlo páčiť: Urobte farebný papierový tanier tropické ryby

Papierový tanier Tropické ryby od Amandy Formaro - 4 remeslá z papierového taniera pre tropické ryby zobrazené na bielom pozadí

Materiály

 • 2 papierové taniere

 • Zošitový papier

 • Remeselná farba

 • 3 gýčové oči

 • 1 hnedý čistič potrubia

 • 3 papierové spojovacie prvky

Nástroje

 • nožnice

 • maliarsky štetec

 • lepidlo

 • biele remeselné lepidlo

Inštrukcie

 1. Oba papierové pláty prerežte na polovicu. Vezmite jednu polovicu a nakrájajte ju na šesť rovnakých častí. Šesť malých kúskov odložte bokom.
 2. Natrite tri polovice papierového taniera a odložte ich, aby sa vysušili.
 3. Položte scrapbookový papier na stôl lícom nadol. Naneste lepiacu tyčinku na dva malé kúsky taniera, potom ich otočte a pritlačte na zadnú stranu scrapbookového papiera. Opakujte s ostatnými malými kúskami a odložte nabok na sušenie.
 4. Po zaschnutí odrežte prebytočný papier na zošity, ale odrežte kúsky taniera v tvare trojuholníka. Toto sú tvoje krídla. Odložte ich bokom.
 5. Teraz, keď sú polovice papierového taniera suché, namaľte oranžový zobák na jeden roh každej z nich. Lepidlo na googly oko.
 6. Použite remeselný nôž alebo nožnice na vyvŕtanie otvoru v strede tela vtáka z papierového taniera. Do každého krídla tiež vypichnite dieru, asi 1,5 palca nad špicatým koncom trojuholníkového krídla.
 7. Papierovú sponu prevlečte cez jedno krídlo (na strane zošitového papiera), potom cez dosku a nakoniec cez druhé krídlo. Zaistite uzáver na zadnej strane vtáka.

Viac zábavných papierových tanierov a vtáčích remesiel z blogu s aktivitami pre deti:

Ako dopadli vaše vtáčiky z papierových tanierov? Komentujte nižšie, radi by sme od vás počuli.

Categorized in: