Nižšie nájdete jednoduchý návod krok za krokom, ako nakresliť tvár tigra a omaľovánku tigrej tváre. Ak môžete nakresliť ovál, krivky a trojuholníky, potom sa môžete naučiť nakresliť tigrovú tvár.

Kresba tváre tigra

Video s návodom na tvár tigra

Teraz sa študenti môžu naučiť nakresliť tvár tigra tak, že poskladajú len niekoľko jednoduchých tvarov, ktoré poznajú aj škôlkari. Ovál, polkruh a trojuholníky sa spájajú, aby vytvorili túto rozkošnú kresbu tigrej tváre. Udržiavaním jednoduchých a symetrických projektov môžu študenti získať sebadôveru, kým sa učia kresliť.

Začíname s návodmi na kreslenie

Možno ste si všimli, že všetky návody na tejto stránke majú stredom každého kroku prerušovanú čiaru v horizontálnom aj vertikálnom smere. Ak si študenti urobia svoje vlastné centrované čiary na ich vlastné papier, pred kreslením budú mať jednoduchý odkaz na sledovanie.

Napríklad, ako je vidieť v kroku 1 nižšie, ovál pre hlavu tigra musí sedieť na vodorovnú čiaru papiera a vycentrujte na túto stranu. Pred pridaním zadnej časti tela tigra doľava je dôležité získať tento tvar na dobrej veľkosti a mieste.

Kresliace zručnosti sú o získaní veľkosti a umiestnenia čiar na papieri, takže mať na začiatok nejaký vizuálny referenčný bod vždy pomôže každému naučiť sa byť o niečo presnejší.

Znamená to teda, že študenti musia vytiahnuť pravítko, aby nakreslili do stredu papiera veľkú tučnú čiaru skôr, ako začnú? Bože nie, prosím nie! To bude s najväčšou pravdepodobnosťou ťažké vymazať a odvrátiť pozornosť od akéhokoľvek dokončeného umenia. Nie, jednoducho zložte list papiera na polovicu oboma spôsobmi, urobte záhyb a rozložte. Krása je v tom, že kým je kresba hotová a vyfarbená, záhyby zmiznú.

Pomocou tlačidla nižšie získate toto bezplatné stiahnutie!

Návod krok za krokom, ako nakresliť jednoduchú tvár tigra, dostupný aj na stiahnutie zadarmo.

Omaľovánka tigra

Materiály na kreslenie tigrov

Ako nakresliť tvár tigra krok za krokom

Viac projektov kreslenia zvierat

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť