Nižšie nájdete jednoduchý návod krok za krokom, ako nakresliť Peacock a Peacock Coloring Page. Tie pierka by mohli byť zafarbené na toľko rôznych spôsobov!

Kresba páva, vytvorená pomocou jednoduchého návodu krok za krokom.

Tento tutoriál ukáže študentom, ako nakresliť páva bez toho, aby sa stratili v príliš veľa detailoch. Napríklad tie pierka sú v skutočnom živote neuveriteľne komplikované, ale jednoduchý tvar okvetných lístkov, ako sú kvety kvetu, to robí dobre. Vyžarujú z tela páva a ponúkajú skvelý cvik na kreslenie radiálnej symetrie.

Aj keď sa pávy zdajú byť veľmi svetlé, nie sú také svetlé, ako vyzerajú. V skutočnosti sú pávy v skutočnosti hnedé a ich farba sa často mení v dôsledku odrazu svetla. To je tajomstvo ich nádherne farebného peria. Každá časť pávieho peria mení svoju farbu, keď svetlo dopadá z rôznych uhlov.

Inštruktážne video Páv

Začíname s návodmi na kreslenie

Najlepší spôsob, ako priviesť študentov k dobrému začiatku každej hodiny kreslenia, je ukázať im, ako používať vodítka ako referenčný bod.

Možno ste si všimli, že všetky návody na tejto stránke majú stredom každého kroku prerušovanú čiaru v horizontálnom aj vertikálnom smere. Ak si študenti urobia svoje vlastné centrované čiary na ich vlastné papier, pred kreslením budú mať jednoduchý odkaz na sledovanie.

Napríklad, ako je vidieť v kroku 1 nižšie, tvar písmena U pre pávie brucho sa sústreďuje na vertikálnu líniu papiera a sedí o niečo nižšie od horizontálnej. Pred pridaním krivky hlavy a krku páva hore je dôležité získať tento tvar na dobrej veľkosti a mieste.

Kresliace zručnosti sú o získaní veľkosti a umiestnenia čiar na papieri, takže mať na začiatok nejaký vizuálny referenčný bod vždy pomôže každému naučiť sa byť o niečo presnejší.

Znamená to teda, že študenti musia vytiahnuť pravítko, aby nakreslili do stredu papiera veľkú tučnú čiaru skôr, ako začnú? Bože nie, prosím nie! To bude s najväčšou pravdepodobnosťou ťažké vymazať a odvrátiť pozornosť od akéhokoľvek dokončeného umenia. Nie, jednoducho zložte list papiera na polovicu oboma spôsobmi, urobte záhyb a rozložte. Krása je v tom, že kým je kresba hotová a vyfarbená, záhyby zmiznú.

A teraz k projektu kreslenia páva.

Pripnite si ma na nástenku Pinterest

Pripojte sa k „Dennému žrebovaniu“ nižšie a získajte toto bezplatné stiahnutie!

Návod krok za krokom, ako nakresliť jednoduchého páva, je tiež k dispozícii na stiahnutie zadarmo.

Pávové kresby od študentov

Jednoduchá kresba páv od študenta.
Samaya B., 5 rokov

Omaľovánka Páv

Pávy nakreslené študentmi.
Kreslenie vedľa staršieho študenta môže byť veľmi užitočné!

Materiály na kreslenie páv

Návod na kreslenie páv krok za krokom

Už ste sa prihlásili na odber? Potom použite tlačidlo sťahovania nižšie

Viac zábavných projektov kreslenia vtákov

Ako nakresliť plameniak
Nakreslite labuť
Ako nakresliť papagája