Naučte sa kresliť kornútky zmrzliny ako americký maliar Wayne Thiebaud a potom ich vytieňujte dvomi hodnotami farby.

kresby zmrzlinových kornútkov
Hotový vzorový výkres zmrzlinových kornútkov Thiebaud

Wayne Thiebaud je skvelým príkladom toho, že umelca možno najskôr nebrať vážne, ale neskôr ho obdivovať, keď sa kritici zastavia, aby sa naň pozreli bližšie. Jeho obrazy koláčov, koláčov a zmrzliny boli v skutočnosti zosmiešňované, keď boli prvýkrát vystavené.

Po tom, čo jedna umelecká galéria zariskovala a predviedla Thiebaudovo dielo, bol svet konečne po prvý raz svedkom toho, aký skutočne úžasný umelec bol. Jeden skorý kritik ho opísal ako „najhladnejšieho umelca v Kalifornii“, pretože rád aranžoval sendviče, koláče alebo rady čokolády v cukrárni.

Dnes je Thiebaud považovaný za najväčšieho umelca severnej Kalifornie, ktorý sa preslávil tým, že premenil jednoduchý koncept jedla na hybnú silu umenia. Jeho tvorba definovala polstoročie a urobila z neho milovanú postavu americkej umeleckej scény.

Poznámka pre učiteľa: Ak chcete pridať Princípy dizajnu a Prvky umenia do svojich lekcií, môžete využiť Thiebaudove príklady Opakovanie a Hodnota vo svojich obrazoch zmrzlinových kornútkov. Jeho použitie opakovanie kužeľov je skvelým príkladom jedného z Princípy dizajnua meniace sa hodnotu farba je jedným z Prvky umenia. Obaja pridávajú niekoľko skvelých slov zo slovnej zásoby na diskusie o tom, čo tvorí zaujímavé umelecké dielo.

Pomocou tlačidla nižšie si stiahnite návod vo formáte PDF

kresby zmrzlinových kornútkov

Omaľovánka kužeľov zmrzliny Thiebaud

Materiály ako nakresliť kornútok zmrzliny

  • Kresliaci papier. Toto je dobrá vec, ktorú si môžete kúpiť vo veľkom za dobrú cenu.
  • Ceruzky. Páči sa mi, ako táto značka vždy robí pekné tmavé linky.
  • Čierna značka. Permanentný fix vám dodá tmavočiernu farbu.
  • Pastelky. Väčšie balenia sú vhodné pre väčší výber farieb.
  • Poznámka: Všetky vyššie uvedené sú pridružené odkazy Amazonu.

Pokyny krok za krokom na kreslenie kornútku zmrzliny