Ak radi čítate detektívky, gotický horor a máte čiernu mačku, potom sa vám pravdepodobne páči literárna tvorba Edgara Allana Poea! Dozvieme sa všetko o živote Edgara Allana Poea pomocou našich omaľovánok s faktami o Edgarovi Allanovi Poeovi.

Tieto vytlačiteľné fakty sú skvelým zdrojom pre študentov, ktorí sa dozvedia o hlbokom vplyve Edgara Poea na americkú gramotnosť a históriu.

Stiahnite si tu –> Fakty o Edgarovi Allanovi Poeovi

Čiernobiele omaľovánky s faktami Edgara Allana Poea ležiace na modro-zelených a fialových listoch s rôznymi pastelkami na tmavosivom pozadí.
Koľko príbehov od EA Poea poznáte?

Vedeli ste, že Edgar Allan Poe bol jedným z prvých amerických spisovateľov, ktorí sa stali populárnejšími v Európe ako v Spojených štátoch? Bol tiež jedným z prvých, ktorí navrhli stanovenie noriem na posudzovanie literárnych diel. Poďme sa dnes dozvedieť viac o jeho práci!

Fakty o Edgarovi Allanovi Poeovi PRE DETI

  1. Edgar Allan Poe bol americký spisovateľ poviedok, básnik a literárny kritik, ktorý sa narodil 19. januára 1809 v Bostone v štáte Massachusetts a zomrel 7. októbra v Baltimore v štáte Maryland.
  2. Bol významnou osobnosťou svetovej literatúry. Poeove diela sú väčšinou poviedkami a detektívkami.
  3. Niektoré z jeho slávnych diel zahŕňajú Fall of the House of Usher, The Tell-Tale Heart a The Cask of Amontillado.
  4. Po smrti svojich rodičov Elizabeth Arnold Hopins Poe a David Poe Jr. sa Poea ujal John Allan, bohatý obchodník v Richmonde vo Virgínii, ktorý mu poskytol tie najlepšie internátne školy a University of Virginia.
  5. Poeov vzťah s Johnom Allanom bol však napätý a po roku opustil univerzitu kvôli finančným ťažkostiam, pretože Allan odmietol zaplatiť Poeove dlhy z hazardu.
Snímka obrazovky čiernobielej farebnej stránky s faktami o Edgarovi Allanovi Poeovi
Niet pochýb o tom, že Poe bol jedným z najväčších spisovateľov v histórii!
  1. Poe potom vstúpil do armády Spojených štátov a neskôr navštevoval Vojenskú akadémiu Spojených štátov vo West Point, ale po roku školy bol vylúčený za zanedbanie povinností a neuposlúchnutie rozkazov.
  2. Pred svojou smrťou mal Poe finančné problémy a mal turbulentný osobný život, vrátane straty manželky Virginie Clemmovej na tuberkulózu.
  3. Poeova prvá zbierka básní „Tamerlane a iné básne“ vyšla anonymne v roku 1827 a medzi jeho ďalšie básne patria „The Raven“, „Annabel Lee“ a „The Bells“.
  4. V roku 1841 Poe publikoval „The Murders in the Rue Morgue“, považovaný za prvý moderný detektívny príbeh, ktorý inšpiroval vytvorenie postavy Sherlocka Holmesa.
  5. Rufus Griswald, literárny rival Poea, napísal po jeho smrti v roku 1849 o ňom nelichotivý nekrológ s nesprávnymi životopisnými memoármi autora, čo prispelo k negatívnemu vnímaniu Poeovej postavy.

POTREBNÝ SPOTREBNÝ MATERIÁL PRE FAREBNICE EDGAR ALLAN POE FAKTY

Omaľovánky s faktami o Edgarovi Allanovi Poeovi majú veľkosť pre štandardné písmeno papier do tlačiarne rozmery – 8,5 x 11 cm.

Snímka obrazovky čiernobielej farebnej stránky s faktami o Edgarovi Allanovi Poeovi
Stiahnite si svoju tlačovú sadu ešte dnes!

Tento súbor PDF obsahuje dva hárky na vyfarbenie nabité faktami o Edgarovi Allanovi Poeovi, ktoré si nechcete nechať ujsť. Vytlačte toľko sád, koľko potrebujete, a dajte ich priateľom alebo rodine!

STIAHNUŤ SÚBOR PDF NA VYTLAČENIE faktov o Edgarovi Allanovi Poeovi

Fakty o Edgarovi Allanovi Poeovi

ĎALŠIE ZÁBAVNÉ FAKTY FAREBNÉ STRÁNKY Z BLOGU DETSKÉ AKTIVITY

Aký je váš obľúbený fakt o Edgarovi Allanovi Poeovi?

Categorized in: