Hľadáte, čo robiť so sklenenými nádobami? Narazili ste na správny článok! Dnes vám poskytnem súhrn 17 ručne vyrábaných sklenených nádob!

Čo robiť so sklenenými nádobami: Upcycling 101

Ak hľadáte „veci so sklenenými nádobami“, objaví sa množstvo článkov. Verte mi, videl som a dokonca som si ich vyrobil celý rad, aby som ich umiestnil do svojho domova. Dnes sa s vami podelím o tie najlepšie upcyklačné projekty, ktoré som vyskúšal, v nádeji, že svoje sklenené poháre znova použijete namiesto toho, aby ste ich len vyhodili na smetisko.

1. Dávkovače mydla

Použil som oboje sklenené nádoby a fľaše ako dávkovače mydla predtým a musím povedať, že som nikdy nebol šťastnejší. Aby som bol úprimný, našiel som sklo, ktoré dáva miestnosti elegantnejší vzhľad v porovnaní s plastovými nádobami. Sú tiež také jednoduché na výrobu!

Tip: Pomocou kladiva a skrutkovača ľahko prepichnite otvor, ktorý sa hodí k vašej pumpe.

2. Pruhované vázy

Je priam ohromujúce, aké ľahké je opätovne použiť sklenené nádoby ako vázy. Jednoducho uchopte niektoré z vašich sprejových farieb, zakryte časti sklenenej nádoby, ktoré nechcete, aby boli natreté, papierom alebo hliníkovou fóliou a gumičkou (aby ste znovu vytvorili pruhovaný vzor), potom už len vystreľte a nádobu namaľujte.

TIPY:

  • Natrite sklenenú nádobu v niekoľkých tenkých vrstvách, kým nedosiahnete požadovaný nepriehľadný povrch. Pred nanesením ďalšej vrstvy tiež nechajte každú vrstvu zaschnúť.
  • Môžete tiež použiť rolka washi pásky a omotajte pásiky okolo nádoby.

3. Craft Storage Hack

Niekedy znovu používam svoje zvyšky sklenených nádob ako úložisko pre rôzne materiály na výrobu. Umiestňujem do nich korálky, fixky a dokonca aj ceruzky.

Tip: Môžete si zvoliť nalepenie plastového zvieratka na vrch veka pre nepredvídateľný úložný kus.

4. Urob si sám Galaxy Glow Jar

Všetko, čo potrebujete na výrobu tejto galaxie, je sklenená nádoba, trocha žiariacej farby v tme a štetec. Jednoducho pridajte bodky na nádobu, začínajúc zdola nahor.

Tip: Chcete rýchlejší spôsob maľovania? Umiestnite štetec do nádoby a odstráňte farbu z vnútornej strany.

5. Prisluhovačské večierky

https://www.pinterest.ph/pin/161637074105574713/

Zaujíma vás, čo robiť s prázdnymi dózami na detskú výživu vášho dieťaťa? Premeňte ich na prisluhovačské večierky!

Tip: Buďte kreatívni s čiernym Sharpie pri kreslení čŕt tváre prisluhovačov. Postavám môžete pridať kučeravé vlasy alebo drzý úsmev.

6. Držiaky na náradie

V poslednej dobe ma omrzelo hľadanie pomôcok v zásuvkách, tak som si vyrobila kopu držiakov, ktoré mi pomôžu v kuchyni.

Tip: Buďte opatrní pri nalievaní akrylovej farby do pohárov. Keď sa farba zroluje po stranách, budete ju chcieť položiť na kus kartónu, aby zachytil zvyšnú farbu.

7. Rozprávková lucerna

Trik, ako získať textúrovanú námrazu na sklenenú nádobu, je prilepiť na ňu list vreckovky. Ak je vaša tkanina príliš veľká, jednoducho odstrihnite prebytok. Pamätajte, že čím viac sa tkanivo prekrýva, tým ťažšie bude svetlo svietiť z rozprávkovej lampy.

8. Memory Jar

Zachovať spomienky vytvorením a letná spomienka s deťmi! Tu môžu vaše deti umiestniť spomienky, ktoré nazbierali cez leto, ako sú mušle, piesok a dokonca aj drobné drobnosti.

9. Snehová guľa

Urobte si snehovú guľu do izbičky vášho drobca. Všetko, čo budete potrebovať, sú nasledovné: destilovaná voda, glycerín, sklenená nádoba, trblietky, lepiaca pištoľ a malá hračka na umiestnenie do snehovej gule.

10. Monogram Svetlo

Toto monogramové svetlo bude vyzerať úžasne vystavená v obývacej izbe alebo spálni.

Tip: Zarovnajte okraje listu pomocou lepiacej pásky. Týmto spôsobom, ak prekročíte čiary, dodatočná farba zostane na vrchu pásky a nie na vašej drevenej doske.

11. Oceán vo fľaši

Tento oceán vo fľaši vytvára skvelú DIY lampu podobnú láve. Na vytvorenie tohto projektu budete potrebovať mini sklenenú nádobu, vodu, modré potravinárske farbivo a olej na varenie.

Tip: Pomocou lievika nalejte tekutiny do sklenenej nádoby.

12. Úspora peňazí Jar

Naučte svoje deti všetko o hodnote sporenia tým, že ich urobíte a DIY peňažná banka. Nezabudnite im nechať otvorený prúžok, aby videli, koľko peňazí doteraz ušetrili.

13. Terárium

Toto terárium bude vyzerať skvele, či už ho urobíte vo veľkej alebo stredne veľkej nádobe. Jednoducho navrstvite dekoratívne kamene a tenké množstvo dreveného uhlia (v tomto poradí). Potom pridajte pôdu a usporiadajte rastliny, ako chcete.

14. Bylinková záhrada

Urobte si bylinkovú záhradu a vystavte svoje obľúbené bylinky na varenie!

Tip: Utiahnite svorky potrubia, aby ste zabezpečili, že sklenené nádoby nespadnú z drevenej dosky.

15. Základy úložného priestoru v kúpeľni

Tu je úhľadný úložný trik do kúpeľne: Jednoducho namaľte viečka vašich pohárov, vyvŕtajte dieru do veka, vložte skrutku a pripevnite svojrázny gombík. Keď budete hotoví, pridajte do svojej kúpeľne základné veci, ako sú vatové tampóny a vatové tampóny.

16. Lampáše

Premeňte svoje sklenené poháre na elegantné lampáše navinutím špagátu na ústie pohára. Potom pridajte hrsť dekoratívnych kameňov a vložte do nich sviečku. Tada! Teraz máte domáci lampáš!

17. Sadzačka do sklenených nádob

Tieto kvetináče zo sklenených nádob budú vyzerať rozkošne ako vrchol alebo ako mini párty.

Tip: Odstráňte lepkavé zvyšky jedla vo vašich pohároch týmto trikom: Nalejte horúcu vodu do pohára a nechajte niekoľko minút odstáť. Keď voda vychladne, vyhoďte ju a začnite škrabať. Čoskoro zistíte, že horúca voda uľahčila zoškrabanie zvyškov jedla uviaznutých v dóze.

Chcete viac vecí robiť so sklenenými nádobami? Stlačte tlačidlo prehrávania pre svoj vlastný projekt držiaka štetca na make-up:

Pevne dúfam, že tento súhrn vám poskytne dostatok nápadov a vecí, ktoré môžete robiť so sklenenými nádobami! Pamätajte si, že nemusíte míňať príliš veľa, aby ste mali elegantnejší vzhľad. Niekedy na to, aby ste mohli začať, stačí niekoľko upcyklačných projektov.

Aké nápady alebo veci týkajúce sa sklenených nádob ste si zapísali? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Zaujíma vás viac upcyclingových organizačných hackov? Pozrite sa, čo môžete robiť so svojimi extra murárskymi nádobami!

tlačidlo na prihlásenie na odber

Zostaňte s nami v spojení Facebook, Twitter, Pinterest, a Instagram!

Hlavný obrázok cez Čerstvo nájdené

Categorized in: