Neviem ako vy, ale zdá sa vám váš domov teraz trochu holý, keď sú vianočné ozdoby odstránené? Pridajme trochu príjemného tepla s týmito super jednoduchými zimnými svetlami na fľaše. Tieto DIY svetlá vo fľaši vyzerajú báječne na vašom plášti, sú skvelým doplnkom vašej zimnej domácej dekorácie.

V prípade, že sa pýtate, nemusíte ovládať umenie vŕtania cez fľašu vína…. dovoľte mi predstaviť vám tento úžasný vynález svetiel na korkové fľaše, jednoducho vložte svetlá na batérie s vypínačom do korku. Sú ideálne pre staré fľaše vína.

Pamätáte si moje upcyklované vianočné ozdoby inšpirované zentangle? Milujem čmáranie natoľko, že som to vzal na prázdne fľaše od vína ako super jednoduchý projekt, ktorý mi uľahčí vstup do nového roka. Pridajte rozprávkové svetlá na batérie a máte skvelý kreatívny spôsob, ako využiť staré fľaše.

Pozrite si môj videonávod na osvetlenie fliaš.

DIY svetlá vo fľaši

Materiály pre svetlá vo fľaši vína

 • Staré prázdne sklenené fľaše
 • Sharpies
 • Korkové svetlá na fľaše

Krok 1 Najprv očistíme všetky staré etikety z fliaš. Namočil som svoje sklenené fľaše do horúcej mydlovej vody a potom som odlepil etikety od vína (ak som mal šťastie) alebo som ich vydrhol, pričom som dával pozor, aby som odstránil všetky lepkavé zvyšky.

Odstráňte akýkoľvek obal z okolia hrdla fľaše pomocou ostrého noža, pri tom buďte opatrní.

Krok 2 Ďalej rozdeľme fľašu na rôzne časti vlnovkami nakreslenými ostrým perom. Krása práce s perami pre šarkany je v tom, že veľmi rýchlo schnú, čo znižuje pravdepodobnosť vzniku nepárnych šmúh. Odporúčam použiť hrubú šarku kvôli ploche.

Krok 3 Teraz zábavná časť, čmáranie rôznych vzorov v každej časti vašej fľaše. Zamyslite sa nad pomerom číreho skla k ostrohy v pomere k bielym svetlám, ktoré presvitajú. Môžete uprednostniť vzhľad negatívneho priestoru (kde vyfarbíte pozadie, vzor je ponechaný čistý, aby presvitalo svetlo).

Krok 4 Na dokončenie remeselného projektu vložte svetlá cez hrdlo fľaše. Na fľaše od vína som zvolil biele svetlá, aby sa odrážali cez sklo.

Dúfam, že sa vám vaše jednoduché svetlá na fľaše na víno budú páčiť rovnako ako mne, budú skvelou dekoráciou na párty, rozžiaria vašu záhradu pri letnom grilovaní, alebo dokonca ako svojrázny skvelý darček.

Potrebujete uložiť staré fľaše vína predtým, ako začnete vyrábať? Pripnúť na neskôr.

Ak hľadáte ďalšie remeslá na fľašu vína, pozrite si môj upcyklovaný kvetináč na kaktusy (môj naozaj obľúbený) a lampu z morského skla.

Čas prípravy
30 minút

Aktívny čas
1 hodina 30 minút

Celkový čas
2 hodiny

Obtiažnosť
ľahké

Materiály

 • Staré prázdne sklenené fľaše

 • Sharpies

 • Korková fľaša svetlá

Inštrukcie

  1. Vyčistite všetky staré etikety z fliaš namáčaním a vydrhnutím.
  2. Rozdeľte fľašu na rôzne časti vlnovkami nakreslenými ostrým perom.
  3. Doodle rôzne vzory v každej časti vašej fľaše.
  4. Vložte svetlá cez hornú časť fľaše.

Categorized in: