Označte čiaru trvalou značkou, aby ste prerezali medenú rúrku pílkou na železo. Zaistite medenú hadičku do zveráka, aby ste mohli urobiť čistý rez. Ak máte veľký zverák, dávajte pozor, aby ste nestlačili príliš silno a neohli fajku z tvaru. Rúru odrežte na dĺžku 24 palcov pomocou pílky.

Hrdlá fliaš na víno majú rôznu dĺžku, zvyčajne 3-4”. Chcete, aby koniec rúrky vo fľaši siahal až po spodok hrdla.

Malým plochým kovovým pilníkom odstráňte všetky ostré hrany z rezaných hrán rúr, aby sa dali hladko zasunúť do adaptérov.

Vložte dlhší kus medenej rúrky do „samčieho“ medeného adaptéra a zaistite rúrku elektrickou páskou, pričom ju pred rezaním 1 a ½ krát omotajte.

Omotajte závity samčieho adaptéra teflónovou páskou, pásku mierne natiahnite tak, aby vyplnila závity, ako je znázornené. Pásku mierne prekryte a odstrihnite nožnicami.

Vložte kratšiu medenú rúrku do samičieho adaptéra, zaistite ju elektrickou páskou 1 a ½ krát okolo rúrky. Potom spojte dva kusy hadičiek. Mali by ste vidieť, kde je elektrická páska umiestnená na každej časti adaptérov.

Upevnite samčí adaptér do zveráka a zoskrutkujte adaptéry dohromady, pričom utiahnite samičí adaptér pomocou kľúča. Netreba na to použiť veľkú silu, len si ich zútulnite.

Nasuňte jeden z O-krúžkov cez krátky koniec rúrky tak, aby dosadol na skosené rameno samičieho adaptéra. Pomôže to utesniť fľašu a zabrániť jej kvapkaniu po naplnení vodou.

Vložte krátku časť medenej trubice do fľaše na víno. Mal by tesne priliehať.

Umiestnite fľašu zvisle, O-krúžok je v hornej časti otvoru fľaše. Netlačte ho do fľaše nasilu. Pomocou vodotesného silikónového tmelu nakreslite guľôčku tmelu okolo spoja rúrky/adaptéra a fľašu odložte.

Naplňte fľašu vodou (najprv odstráňte medený lievik). Pred umiestnením fľaše do kontajnerovej záhrady vypichnite dieru v pôde pomocou bambusového kolíka (alebo podobného), aby ste označili umiestnenie. Vložte pod uhlom.

Categorized in: