Z papierového taniera si spravíme mramorové bludisko. Toto jednoduché labyrintové remeslo je zábavné pre mladšie deti, pretože sa stáva hračkou a je skvelé pre staršie deti, ktoré si môžu naplánovať cestu mramoru a potom ju zrealizovať pomocou papierových slamiek. Pomocou jednoduchých potrieb si môžete vytvoriť bludisko a je to skvelá aktivita na doma alebo rýchla STEM aktivita do triedy.

Na papierovom tanieri je mramorové bludisko vyrobené z nakrájaných slamiek. Urob si sám slamené bludisko je zobrazené dokončené s okrúhlou korálkou na modrom pozadí - Kids Activities Blog
Urobte si bludisko z papierových tanierov jednoduché alebo ťažké!

Jednoduché bludisko pre deti

Niekedy jednoducho potrebujete rýchlu a jednoduchú aktivitu pre deti. Toto papierový tanier mramorové bludisko používa základné papierové slamky a lepidlo. Keď sa deti nudia a vy máte bez nápadov, papierové dosky vždy prísť na pomoc. S trochou fantázie sa z papierových tanierov môže stať čokoľvek, o čom deti snívajú.

Súvisiace: Variácia na mramorové bludisko, ktoré môžete urobiť

A papierový tanier mramorové bludisko ľahko sa skladá. Potrebujete len pár spotrebného materiálu a deti si môžu ľahko prispôsobiť svoje vlastné bludisko. Ak deti chcú, môžu si papierové taniere vopred namaľovať.

Tento príspevok obsahuje pridružené odkazy.

Ako vyrobiť mramorové bludisko z papierového taniera

Pomôcky potrebné na vytvorenie bludiska z papierových tanierov

Pomôcky potrebné na vytvorenie mramorového bludiska - Papierový tanier, nožnice a slamky sú umiestnené na modrom pozadí a sú pripravené na vytvorenie mramorového bludiska.
Zhromaždite svoje zásoby!

Pokyny na výrobu labyrintu z papierových tanierov

Krok 1

Krok 1 - Papierový tanier Marble Maze Craft - Nožnice boli použité na rezanie slamiek na kúsky. Na pripevnenie kúskov slamy na papierový tanier sa teraz používa lepivé lepidlo.
Pomocou lepidla Tacky pridajte slamky na papierový tanier. Nechajte medzi slamkami priestor, aby mramor prešiel bludiskom.

Pozvite deti, aby slamky nastrihali na kratšie kúsky nožnicami. Použitie rôznych veľkostí robí bludisko zaujímavým!

Krok 2

Ďalej ukážte deťom, ako prilepiť slamky na papierový tanier, aby vytvorili bludisko. Použili sme lepkavé remeselné lepidlo, ale biele školské lepidlo fungovalo by tiež.

Tip na výrobu papierových tanierov: Vytvorenie bludiska si vyžaduje určité plánovanie, pretože deti sa budú musieť rozhodnúť, kde je začiatok a koniec ich bludiska.

Nápady na plánovanie bludísk

Tipy na plánovanie bludiska - Papierový tanier Mramorové Maze Craft - Mramor sa pohybuje bludiskom slamiek na papierovom tanieri od začiatku do konca.
Dokážete poraziť toto mramorové bludisko na jeden pokus?
 • Možno budete chcieť, aby deti najskôr navrhli svoje bludisko na kus papiera. Bude zábavné vidieť, ako ich projekt ožije!
 • Umiestnite jednu z prvých slamiek a nechajte svoje dieťa postaviť odtiaľ.
 • Rozhodnite sa, kde bude začiatok a koniec, a potom nechajte svoje dieťa vyplniť!
 • Pokúste sa vytvoriť bludisko v rôznych tvaroch! Trojuholníky, štvorce, kruhy. Rôzne tvary uľahčia alebo sťažia bludisko!

Výzva v mramorovom bludisku z papierových tanierov

Keď deti skončia s vytváraním svojich bludísk, je to čas výzvy! Preštudujte si veda za pohybom pri priateľskej súťaži…pretože zábava!

 1. Dokážu dostať svoj mramorový alebo drevený korálok od začiatku do konca bez toho, aby ho spadol? Keď uspejú, pozvite ich, aby si s kamarátom vymenili bludisko.
 2. Potom môžu navzájom pretekať s a papierový tanier mramorový beh. Zvýšte náskok a získajte ešte viac vedeckosti pomocou guľôčok/guľôčok rôznych veľkostí, aby ste videli, ako to ovplyvňuje rýchlosť!

Materiály

 • biele papierové taniere

 • papierové slamky

 • lepkavé remeselné lepidlo

 • guľôčky alebo okrúhle korálky

Inštrukcie

1. Po zhromaždení zásob vyzvite deti, aby slamky nastrihali nožnicami na kratšie kúsky.

2. Ďalej deťom ukážte, ako prilepiť slamky na papierový tanier, aby vytvorili bludisko. Použili sme lepkavé remeselné lepidlo, ale biele školské lepidlo fungovalo by tiež.

3. Vytvorenie bludiska si vyžaduje určité plánovanie, pretože deti sa budú musieť rozhodnúť, kde je začiatok a koniec ich bludiska.

Poznámky

Použitie rôznych veľkostí slamiek robí bludisko zaujímavým!

Možno budete chcieť, aby deti najskôr navrhli svoje bludisko na kus papiera. Bude zábavné vidieť, ako ich projekt ožije!

Viac mramorových, stonkových a bludísk tlačených a remesiel pre deti

 • V poslednej dobe robíme veľa Marble aktivít. Viem, že za to môže hlavne Marble Run, a to je v poriadku!
 • Je to všetko veľmi zábavné. Naposledy sme recyklovali rolky toaletného papiera, aby sme vytvorili zábavnú hru s mramorovými trubicami!
 • Myslím, že ďalšia bude mramorová STEM aktivita, ktorá udrží ich mozgy v pohybe!
 • Pozrite sa na tieto 3 tlačiteľné bludisko!

Ďalšie výrobky z papierových tanierov pre deti

Potom, čo skončíte s vaším papierový tanier mramorové bludiskokliknutím na odkazy nižšie zobrazíte ďalšie kreatívne nápady pre deti pomocou papierových tanierov:

Ako dopadlo vaše jednoduché labyrintové remeslo z papierových tanierov?

Categorized in: