Tento príspevok a fotografie môžu obsahovať Amazon alebo iné pridružené odkazy. Ak si niečo kúpite prostredníctvom akéhokoľvek odkazu, môžem získať malú províziu bez ďalších poplatkov. Všetky použité spotrebné materiály mi môžu byť poskytnuté bezplatne, avšak všetky projekty a názory sú moje vlastné.

Vedeli ste, že môžete vrstviť infúzny atrament Cricut? Môžete použiť Infusible Ink alebo sublimačné fixky na kreslenie priamo na listy Infusbile Ink! To otvára úplne nový svet remesiel s Infussible Ink, ktorý si zamilujete! Ak máte radi ručne kreslený vzhľad, budete sa naozaj radi učiť túto techniku.

Ak ste novým Infusible Ink, tu sa dozviete všetko o tom, čo to je a ako ho používať.

Ako vrstviť Cricut Infussible Ink.

Zistenie, že môžem použiť značky Infusible Ink na kreslenie priamo na listy Infusible Ink, zmenilo hru v mojej tvorbe. Dnes vás naučím používať túto techniku ​​na tácky a hrnček.

Môžete sledovať, ako robím oba projekty, kliknutím na prehrať na videu nižšie:

Spotrebný materiál používaný na vrstvenie netaviteľného atramentu Cricut

Vyrobím hrnček a sadu podložiek. Rovnakú techniku ​​môžete použiť aj na iné sublimačné polotovary – polyesterové košele, polyesterové tkaniny, poháre atď. Odporúčam obyčajné farebné hárky Infusible Ink. To pomôže dizajnu viac vyniknúť. Môžete tiež použiť svetlý akvarelový dizajn.

Hárok a nádoba na netaviteľný atrament.

Dodávky:

Materiály:

Používam infúzny atrament Cricut a perá Cricut. Môžete použiť akúkoľvek značku pier a obliečok, ktoré sa vám najviac páčia. Ak používate pero/označovač inej značky, možno budete musieť oklamať váš stroj, aby pero rozpoznal. Tento príspevok vás naučí, ako používať rôzne perá vo vašom Cricut.

Ako kresliť na netaviteľný atrament

Ak chcete na hárky navrstviť perá Cricut Infusible Ink, musíme začať výberom dizajnu. Kvetinové vzory som si vybrala v Design Space. Odporúčam zvoliť dizajn, ktorý je jednoradový. Ak zvolíte strihový dizajn, nakreslí dizajn ako obrys. Ak chcete hrubšiu čiaru, môžete použiť pero na manuálne vyfarbenie obrysu. Ako príklad používam jednoriadkový dizajn, ktorý je už v Design Space.

Vložte značkovač Infussible Ink do stroja Cricut.

Ako vložiť hárky s netaviteľným atramentom Cricut

Pridajte hárok Infusible Ink na podložku tak, ako by ste to robili normálne. Infussible Ink sa vždy nanáša na podložku nosným hárkom nadol. V priestore Cricut Design Space budete tiež vždy zrkadliť svoj dizajn, pretože Infusible Ink vždy umiestnite lícom nadol na povrch, na ktorý tlačíte.

S týmto procesom bude fungovať akýkoľvek dizajn. Môj stroj Cricut nakreslí aj vyreže môj návrh.

Kreslenie a rezanie netaviteľným atramentom

Akonáhle je váš hárok Infusible Ink vo vašom stroji Cricut a vaša značka je nainštalovaná, stroj Cricut urobí všetku prácu za vás. Najprv nakreslí a potom vyreže tvar, ak si to želáte.

Vrstva netaviteľného atramentu Cricut s fixkami

Hlavná vec, ktorú by ste mali vedieť o tom, ako vrstviť hárky Cricut Infusible Ink a perá, je, že pero musí presvitať cez hárok Infusible Ink. Používam tmavofialové pero a svetloružový hárok s infúznym atramentom, takže pero bude pri aplikácii na hrnček a podložky presvitať cez infúzny atrament.

Ak by som napríklad použil čierny list Infusible Ink, nie je tam fixka, ktorá by presvitala cez tú čiernu. Musíte vybrať značky, ktoré sú tmavšie ako váš hárok s infúznym atramentom.

Odstraňovanie a odburiňovanie netaviteľného atramentu

Keď je váš stroj hotový s kreslením a rezaním, odstránime ho z podložky. Odporúčam podložku prevrátiť a vybrať podložku z infúzneho atramentu.

Weeding Infusible Ink môže byť trochu zložité, ale je to možné. Chcete ohýbať hárok infúzneho atramentu, kým nebudete počuť počuteľné praskanie. Pri ohýbaní to doslova praskne, to je zvuk strihaných línií, ktoré sa od seba uvoľňujú. Ohnite list v oboch smeroch a potom pomocou prstov (uistite sa, že sú suché) odstráňte všetok prebytok.

Hárok Weeding Infusible Ink s nakresleným fixom Infusible Ink.

Ako lisovať podložky pod netaviteľný atrament

Keď je Infusible Ink odrezaný a zbavený buriny, je čas stlačiť. Najprv stlačím tácky. Nezabudnite sa uistiť, že používate sublimačný polotovar. Používam tácku kompatibilnú s Infusible Ink.

Vyčistite povrch naozaj dobre pomocou a valček na vlákna a potom na podložku naneste hárok infúzneho atramentu lícom nadol. Použite žiaruvzdornú pásku, aby ste ho pridržali na mieste, aby sa dizajn nepohol.

Naneste Infussible Ink pomocou tepelne odolnej pásky.

Na vrch a spodok naneste ochranný papier alebo mäsiarsky papier, aby ste chránili povrch a tepelný lis. Na tieto tácky môžete použiť akýkoľvek tepelný lis. Uistite sa, že postupujete podľa pokynov na lisovanie pre sadu podložiek, ktoré používate.

POZNÁMKA: Vaše pokyny sa môžu líšiť od mojich, ak nepoužívate tácky kompatibilné s Cricut Infusible Ink.

Tlačte tácky na netaviteľný atrament pomocou EasyPress.

Odstraňovanie hárkov netaviteľného atramentu z podložiek

Po dokončení lisovania musíme odstrániť hárok Infussible Ink. Tieto tácky budú extrémne horúce. Pred manipuláciou s nimi ich nechajte úplne vychladnúť alebo si nasaďte tepelne odolné rukavice. Odporúčam, aby ste pred odlepením plátu nechali tácku aspoň trochu vychladnúť.

Odstráňte hárok s netaviteľným atramentom z podložky.

Po odstránení plachty uvidíte na tácke nádherný dizajn. Môžete vidieť, že fialová fixka Infusible Ink sa na ružovom hárku Infusible Ink naozaj vyníma.

Ako navrstviť netaviteľný atrament Cricut na hrnček

Proces výroby vrstveného hrnčeka s infúznym atramentom je podobný ako pri výrobe podložiek. Na začiatok musíme hrnček naozaj dobre vyčistiť valčekom na vlákna a naniesť hárok Infusible Ink, na ktorý sme nakreslili a vystrihli Cricut. Odstráňte prebytok a naneste ho na hrnček.

Vyčistite hrnček na netaviteľný atrament s valčekom na vlákna.

Ako naniesť netaviteľný atrament na hrnček

Na uchytenie infúzneho atramentu na mieste môžete použiť teplu odolnú pásku. Možno zistíte, že nosný hárok na vašom infúznom atramente môže byť dostatočne lepkavý, aby ho udržal na mieste.

Použite tepelne odolnú pásku na prichytenie hárku Infussible Ink na mieste.

Používam lis na hrnčeky Cricut. Ak používate iné stlačenie, vaše nastavenia sa môžu líšiť. S Cricut Mug Press je aplikácia ochranného papiera na vonkajšiu stranu vášho dizajnu voliteľná. Toto je osobná preferencia, pretože podkladový hárok z infúzneho atramentu pravdepodobne ochráni váš lis na hrnčeky.

S Cricut Mug Press nemusíte nastavovať čas ani teplotu. Stačí stlačiť rukoväť a keď zapípa, je hotovo.

Hrnček v Cricut Mug Press.

Odstraňovanie netaviteľného atramentu z hrnčeka

Rovnako ako tácky bude váš hrnček veľmi horúci, keď vyjde z lisu na hrnčeky. Rukoväť nebude horúca, takže môžete hrnček zdvihnúť z lisu pomocou rukoväte. Nechajte hrnček trochu vychladnúť a až potom odstráňte hárok s infúznym atramentom. Použite tepelne odolné rukavice, odlepte plachtu a vychutnajte si svoj nádherný hrnček!

Odstráňte vrstvený list Cricut Infusible Ink z hrnčeka.

Posledné myšlienky o tom, ako vrstviť netaviteľný atrament Cricut

Páči sa mi, ako tieto projekty dopadli. Je to skvelý spôsob, ako získať nakreslený vzhľad, aj keď nemáte sublimáciu tlačiareň. Rovnaká technika bude fungovať na akomkoľvek sublimačný blank.

Podložky a hrnček spolu tvoria skvelý darček. Môžete ich vložiť do darčekového koša a urobiť darček pre niekoho alebo môžete použiť rovnakú techniku ​​pre iné projekty a iné sublimačné polotovary na prispôsobenie darčekov a oveľa viac.

Layered Cricut Infusible Ink projekty v košíku.

Je to skvelý spôsob, ako získať prispôsobený dizajn s Infusible Ink a skvelý spôsob, ako získať prispôsobený sublimačný dizajn, aj keď nemáte sublimáciu. tlačiareň. Od košieľ až po polyesterovú prikrývku alebo možno utierku z mikrovlákna, akú by ste použili na umývanie auta, a vyrobíte ju ako darček.

Myslite mimo rámca. S touto technikou sa dá robiť toľko a nepotrebujete ani sublimačnú tlačiareň.

často kladené otázky

Môžem na získanie tohto vzhľadu použiť sublimačnú tlačiareň?

Ak máte sublimačnú tlačiareň a páči sa vám kreslený vzhľad tohto projektu, môžete získať rovnaký vzhľad. Vytlačte sublimačný výtlačok v jednej jednofarebnej farbe a potom ho vložte do svojho Cricutu ako infúzny atrament.

Váš stroj potom môže kresliť na váš sublimačný výtlačok rovnako ako my s infúznym atramentom. Pokiaľ používate sublimačný atrament, sublimačný papier a sublimačné perá alebo perá Infusible Ink, môžete kombinovať sublimačné a infúzne atramentové fixky.

Stále sa ma pýtajú, či môžete kresliť na listy Infusible Ink a odpoveď je určite áno. Dúfam, že to odpovedalo na všetky vaše otázky o vrstvení infúzneho atramentu Cricut. Ak máte ďalšie otázky, zanechajte ich v komentároch a ja vám na ne odpoviem.

vrstva netaviteľného atramentu

Categorized in: