Čudujete sa, prečo sú iní ľudia takí fotogenickí, keď na fotkách vždy vyzeráte akosi divne? Potom pre vás máme dobrú správu: nič také ako byť fotogenické neexistuje! Sú len takí, ktorí sa presne vedia prezentovať pred fotoaparátom, aby na fotkách vyzerali lepšie. Aby ste do tejto kategórie ľudí v budúcnosti patrili aj vy, prezradíme vám 8 jednoduchých trikov.


Najlepšie domáce prostriedky, tipy a triky pre krásu a osobnú starostlivosť. (Pre článok prejdite nadol.)


1. Naozaj sa usmievajte

Prvý trik je na prvý pohľad veľmi zrejmý, no v skutočnosti má veľký vplyv: úsmev! To však neznamená ten nútený úsmev, ktorý okamžite nasadíme, keď pred sebou vidíme kameru, ale skutočný úsmev. Taký, kde oči doslova žiaria. Skutočný úsmev vyzerá automaticky krajšie.

2. Jemný make-up

Samozrejme, mejkap nie je pre každého a každý vyzerá aj tak krásne bez mejkapu. Ak však chcete všetko doplniť, môžete použiť mierne krycí podklad, aby vaša pleť vyzerala rovnomernejšie a použiť púder na minimalizáciu lesku. Takto vytvoríte najlepšie podmienky pre bezchybnú portrétnu fotografiu – bez Photoshopu.

3. Lichotivé oblečenie

Oblečenie tiež zohráva dôležitú úlohu, pokiaľ ide o to, aby ste na fotografiách vyzerali lepšie. Je dôležité vybrať si oblečenie, ktoré lichotí vášmu tvaru tela, a nie zdôrazňovať problémové partie. Čierne oblečenie vás zoštíhli a hnedé a zelené tóny podčiarknu prirodzenú pleť.

4. Ukážte čokoládovú stranu

Veľmi jednoduchým trikom, ako okamžite vyzerať na fotkách lepšie, je ukázať svoju sladkú stránku. Ak chcete zistiť, ktorá je vaša najlepšia stránka, môžete si pred fotením sami zobrať fotoaparát a odfotografovať sa z rôznych uhlov. Týmto spôsobom si môžete byť istí, že zistíte, ktorý uhol môžete použiť na vyzdvihnutie svojej najkrajšej stránky.

5. Držanie hlavy a tela

Nepriaznivou polohou hlavy alebo tela môžete rýchlo pokaziť jednu alebo druhú fotografiu. Aby ste tomu zabránili, je dôležité zistiť, ktorá póza pôsobí na vaše telo najlichotivejšie. Zdvihnutie jednej ruky od tela môže stačiť na to, aby vaša nadlaktie vyzerala o pár centimetrov štíhlejšie. Vďaka vystretej nohe tiež vyzeráte štíhlejšie a ešte vyššie.

6. Otvorte ústa

Tento trik znie na prvý pohľad trochu divne, ale funguje: počas fotenia dýchajte ústami. Mierne zdvihnite hlavu a posuňte bradu dopredu. Takto si zaručíte uvoľnený vzhľad!

7. Licht

Nielenže sa môžete hrať s uhlami a držaním tela, aby ste vyzerali lepšie, ale aj so svetlom. Nepriame svetlo funguje najlepšie! A bez ohľadu na to, aké je slnečné počasie, vždy použite blesk, aby ste skryli tmavé kruhy okolo očí.

8. Vzdialenosť od fotografa

Aby ste na fotkách automaticky vyzerali lepšie, je potrebné si od fotografa udržiavať aj určitý odstup. Na dosiahnutie optimálneho výsledku sa odporúča vzdialenosť približne dva metre.

Ako vidíte, nikto sa nerodí ako fotogenický. Aj tie najväčšie supermodelky využívajú množstvo rôznych tipov a trikov, aby na fotkách vyzerali ešte lepšie. Fotografia je predsa umenie – a ako je známe, žiaden majster z neba ešte nespadol! Ale teraz, keď už viete, ktoré malé triky môžete použiť, ste o krok bližšie k „majstrovskej skúške“. Takže ďalšiemu záberu už nič nestojí v ceste!

Tu sú ďalšie články, ktoré by vás mohli zaujímať:

tieto: jolie
miniatúra: ©pinterest/didyouknowfacts

8 spoľahlivých trikov, ako vyzerať na fotkách lepšie8 spoľahlivých trikov, ako vyzerať na fotkách lepšie8 spoľahlivých trikov, ako vyzerať na fotkách lepšie8 spoľahlivých trikov, ako vyzerať na fotkách lepšie

Categorized in: