Hľadáte nejaké aktivity na hranie? Nehľadaj ďalej! Tieto aktivity na hranie sú skvelé pre deti všetkých vekových kategórií, či už sú to mladšie deti alebo staršie deti. Tieto aktivity nie sú len zábavné, ale sú skvelým precvičovaním jemnej motoriky, ako aj zmyslových aktivít. Aktivity na hranie sú skvelé na doma alebo v triede.

Aktivity na hracie cesto – Text: Čo robiť s cestom na hranie – koláč z hracieho cesta, slamky v cestíčku, torta z hracieho cesta so sviečkami a vložkami na koláčiky, guľa z ružového cesta na hranie, žlté cesto na hranie s rezancami, pečiatkovanie cesta pomocou LEGO – blog aktivít pre deti
Ktoré hry a aktivity s cestom vyskúšate?

Hry Playdough pre deti

Hry s cestom sú skvelým spôsobom, ako si nielen precvičiť jemnú motoriku, ale sú aj skvelými zmyslovými aktivitami. Zábavné a vzdelávacie! Každý má rád hrať sa s play doh. Je to navštevovaná aktivita pre deti u nás doma. Hrať sa s play doh je základom detskej zábavy, ale vaše deti premýšľajú, čo robiť? Je toľko vecí, ktoré môžu deti robiť s lepkavou dobrotou.

Súvisiace: Pozrite si tieto ďalšie nápady na hracie cesto.

Najlepšie vzdelávacie aktivity Playdough

1. Aktivity Playdough Výučba písania

Použite Play cesto na pomoc pri učení svojich detí. Môže to byť skvelé na rozvoj zručností pred písaním.

2. Sezónne aktivity z cesta na podnose

Zahrajte si cesto pozvánky na hranie – na podnosoch. Je to skvelý spôsob, ako rozdeliť hracie cesto, ak máte a skupinová aktivita detí čas. Najlepšie na tom je, že tieto podnosy na cesto si môžete vyrobiť na každé ročné obdobie. Urobte z toho hru. Kto dokáže vyrobiť najstrašidelnejšiu príšeru z cesta na Halloween alebo kto dokáže vyrobiť najlepšieho Santu z cesta na Vianoce?

3. STEM aktivita: Postav robota Playdough

Zistite, ako môže hracie cesto viesť elektrinu a vytvoriť robota! Moje deti to budú milovať, keby boli len o kúsok staršie!! To tiež robí takú skvelú aktivitu STEM.

4. Aktivity s tvarmi

Hrajte sa s cestovinami a hravým cestom. Cestoviny vtlačte do hracieho cesta, vyberte a skúste cestoviny znovu zladiť do dojmu ako mini puzzle.

5. Zahrajte si aktivity s cestom, ktoré skúmajú farby

Zachráňte uzávery fliaš! Sú skvelí príslušenstvo na hranie cesta. Môžete miešať farby dohromady a vyrábať sušienky s uzáverom fľaše.

6. Aktivity Playdough, ktoré podporujú predstieranie hry

Playdough Ice cream Set – to by bolo úžasné DIY darčeková aktivita pre malého človeka v tvojom živote.

7. Zmyslové aktivity na hranie

Hľadáte cesto, ktoré je na dotyk ako piesok (ale nie je???). Piesok sa dostane všade a bol som nadšený, keď som to objavil jednoduchý recept na cesto – nezničí mi to vákuum!!

Aktivity na hracie cesto – text: play doh: Myslí na to, aby deti robili – pečiatka hracieho cesta, žirafa z hracieho cesta, koláčiky z hracieho cesta, veda z hracieho cesta, hracie cesto na zmrzlinu, podnosy na cesto – blog o aktivitách pre deti
Tieto aktivity na hranie sú také zábavné! Pozrite sa, aká roztomilá je zmrzlina z cesta!

viac Play Dough Activities and Games for Kids

8. Predstierajte aktivitu narodeninovej párty Playdough

Mať narodeninová oslava playdough – predstierajte, že je váš veľký deň, alebo usporiadajte párty pre vzácneho plyšového zvieraťa alebo domáceho maznáčika.

9. Natural Dyed Blackberry Playdough Activity

Blackberry Playdough – pomôžte si deti tvoria s prírodnými farbivami!! Toto cesto vyzerá super chutne.

10. Predstierajte aktivitu Bakery Playdough

Chcete si užiť všetku zábavu zo sladkostí bez kalórií? Čo tak mať a predstierať pekáreň s vaším dieťaťom… Čokoládová pekáreň!

11. Aktivita jedlého cesta

Milujeme jedlé hry pre deti! Jedným z dôvodov, prečo som nadšený, že som našiel cesto s arašidovým maslom – občerstvenie počas hry! Recept možno prispôsobiť na mandľové maslo pre hru bez arašidov.

12. Aktivita Playdough Oblečenie pre bábiky

Dajte svojim bábikám „hracie cesto“. Toto je zábavný spôsob hrať predstierať s hračkami vášho dieťaťa a hrať cesto.

13. Hra na posypanie a trblietky

Pridajte posýpky k lahodnej zábave! Posypky a trblietky urobte všetko zábavnejšie! Kriedový prášok sme použili aj ako posýpku na rozjasnenie mieseného cesta.

Ďalšie aktivity Playdough z blogu aktivít detí

Aktivity na hracie cesto – vytvorte si vlastné cesto na hranie s receptom na dreve – červené, žlté, zelené, modré cesto – blog o aktivitách pre deti
Potrebujete hracie cesto, aby ste si vyskúšali tieto aktivity s plnkou? Potom si vytvorte svoj vlastný Play doh!

Ktorú z týchto aktivít a hier vyskúšate? Máte návrhy na ďalšie aktivity na hranie? Dajte nám vedieť!

Categorized in: