Opätovné použitie plastových veľkonočných vajíčok je jednoduchý spôsob recyklácie, ale zábavným spôsobom. Zozbierali sme náš obľúbený spôsob opätovného použitia týchto farebných plastových vajec. Použite ich v zábavných remeslách, hrách, vzdelávacích aktivitách a ďalších! Všetky tieto zábavné nápady si zamilujú mladšie aj staršie deti, naozaj deti všetkých vekových kategórií.

Všetky tieto kreatívne spôsoby opätovného použitia plastových vajec si zamilujete!

Opätovné použitie plastových veľkonočných vajíčok

Oficiálne som prestal počítať, koľko veľkonočných vajíčok sme mali. Moje deti zbožňujú svoje plastové veľkonočné vajíčka.

Radi do nich vkladajú svoje hračky a sladkosti. Milujú spojenie dvoch polovíc dohromady. Milujú ich lov v interiéri aj exteriéri. Ale viem, že príde čas (čoskoro), keď ich omrzí používať ich starými spôsobmi.

Čo teda urobíte so všetkými tými plastovými vajíčkami? Premýšľali ste niekedy, čo vyrobiť z plastových veľkonočných vajíčok? Iste, môžete ich uložiť do budúceho roka. Alebo môžete vyskúšať jeden z týchto zábavných nápadov!

Najlepšie na tom je, že môžete použiť farebné veľkonočné vajíčka alebo dokonca priehľadné plastové veľkonočné vajíčka a väčšina z nich bude stále fungovať, pretože vo väčšine prípadov potrebujete iba polovicu plastového vajíčka.

Vzdelávacie aktivity Easter Egg

1. Letter Matching Game

Precvičte si porovnávanie písmen s touto hrou na porovnávanie písmen. Fixkou Sharpie napíšte veľké písmeno na jednu polovicu vajíčka. Na druhú polovicu napíšte malé písmeno. Vyzvite svoje dieťa, aby sa im vyrovnalo!

2. Ako hláskujete aktivity

Naučte svoje deti hláskovať (a rýmovať) pomocou týchto činností. Pri tejto aktivite spoja začiatočné zvuky s koncovými zvukmi, aby vytvorili slová.

4. Matematické vajíčka

Robte si matematické problémy s týmito matematickými vajíčkami. Pomocou Sharpie napíšte problém/rovnicu na jednu stranu. Na druhej strane uveďte odpoveď a vyzvite svoje deti, aby ich správne priradili. (Od Hracie cesto Platónovi)

Písmenková veľkonočná hra s číslami a písmenami s modrými, žltými, tmavoružovými a svetloružovými vajíčkami na béžovom koberci, ktorý drží malý chlapec s tmavými vlasmi a žlto-bielou košeľou.
Naučte sa čísla a svoje ABC s týmito zábavnými hrami, ktoré si môžete vyrobiť z recyklovaných plastových veľkonočných vajíčok.

Opätovné použitie sadrových veľkonočných vajíčok na vytvorenie hry

3. The Missing Game

Precvičte si počítanie s touto zábavnou hrou The Missing Game. Jediné, čo potrebujete, sú vajcia, Sharpie a papier. Je to ako pexeso. (Od Mama skúma)

5. Raketa na vajcia

Postavte si vajíčkovú raketu z vody, tabliet Alka, plastových veľkonočných vajíčok a prázdnych roliek od toaletného papiera. Deti môžu „raketu“ pred odstrelením ozdobiť, samozrejme pod dohľadom dospelých! (Od Tím Cartwright)

6. Vaječná výzva

Vyzvite svoje deti na vajcovú výzvu na stavbu veže! Keď zvládnu stavanie s vajíčkami, povzbuďte ich, aby skúsili stavať pomocou farebného vzoru. Môžete im tiež dať vyrobiť rôzne veľkosti, napríklad veľké veže a malé veľkonočné vajíčka. (Od Vynaliezavá mama)

Plastové veľkonočné vajíčka, ružové, žlté, fialové a šarkany
Čítali ste, aby ste vyskúšali tieto úžasné spôsoby vytvárania remesiel, domácich hier a ďalších pomocou plastových veľkonočných vajíčok?

Súvisiace: Eggmazing Egg Decorator

Zmeňte plastové veľkonočné vajíčka na úžasné remeslá

7. Music Shakers

Premeňte plastové veľkonočné vajíčka na hudobné šejkry tým, že ich naplníte vecami, ktoré môžu vydávať hluk (ako fazuľa, ryža alebo pukance). Vajíčka zalepte lepiacou páskou. (Od Mama’s Take)

8. Výroba vtáčích vajíčok

Vyrobte si vajcia z vtáčieho semena, ktoré môžete nechať na záhrade. Tu je návod.

9. Húsenica

Na výrobu húsenice budú musieť vaše deti skladať plastové veľkonočné vajíčka namiesto toho, aby ich spájali. Medzi ďalšie materiály, ktoré budete potrebovať, patria čističe rúrok, googly oči a fixka. (Od Erin Hillová)

10. Superhrdinské vajcia

Vytvorte malých vaječných superhrdinov pomocou plsti, googly očí, nálepiek a ostrých predmetov. Keďže si to vyžaduje tavnú pištoľ, určite pomôžte svojim ratolestiam. (Od Prilepené k môjmu blogu o remeslách). Táto metóda sa dá použiť aj na výrobu vaječných príšeriek!

11. Plastový veniec z veľkonočných vajíčok

Vyrobte si veniec z veľkonočných vajíčok. Tento plastový venček z veľkonočných vajíčok bude ideálny na ozdobenie na Veľkú noc budúceho roka! (Od KC Edventures)

12. Remeslá z plastových vajec

Premeňte plastové veľkonočné vajíčka na mini rastliny v kvetináčoch. Toto je jedno z mojich obľúbených remesiel z plastových vajec. Je to skvelý spôsob, ako opätovne použiť plastové vajíčka, ale zároveň priniesť viac zelene do tohto sveta. (Od Crazy Craft Lady)

S ktorým zábavným veľkonočným projektom alebo vzdelávacou aktivitou začnete?

Hľadáte ďalšie spôsoby, ako opätovne použiť položky vo vašej domácnosti?

Plastové vajíčka nie sú jediná vec, ktorú môžete znovu použiť, môžete použiť aj plastové fľaše

Máte radi zábavné spôsoby a rôzne spôsoby, ako sme upcyklovali plastové veľkonočné vajíčka? Potom sa vám budú páčiť tieto ďalšie nápady, ako upcyklovať viac vecí vo vašom dome! Môžete vyrobiť toľko úžasných vecí.

Čo robíte so svojimi extra plastovými veľkonočnými vajíčkami? Radi by sme od vás počuli.

Categorized in: