Chceme, aby naše deti čítali knihy. Ale nie vždy chcú bohužiaľ. Dnes tu teda máme zoznam spôsobov, ako prinútiť vaše deti čítať knihy, aj keď nemusia nutne mať čítanie radi. Alebo možno ste malý, práve teraz skúmate knihy a chcete si vybudovať lásku k čítaniu. Bez ohľadu na dôvod, týchto 10 spôsobov je spoľahlivým spôsobom, ako prinútiť vaše deti čítať knihy!

Deti čítajú knihy – Mladý muž číta knihu na modrej posteli – blog o aktivitách pre deti
Naučme sa milovať knihy!

Čítanie kníh pre deti je dôležité

Čítanie je dôležitá zručnosť, ktorú sa musia naučiť všetky deti. Väčšinu času však môže byť prinútiť dieťa čítať, ale tieto tipy sú skvelým spôsobom, ako naučiť deti milovať knihy v ranom veku, a pomôžu ich prilákať, aby čítali viac kníh, aj keď sú staršie.

Naučte svoje deti rád čítam povzbudzovaním lásky k čítaniu, kým sú MALÉ. Dnes tu máme zbierku najlepších spôsobov, ako povzbudiť lásku ku knihám aj u tých najmenších čitateľov.

Deti čítajúce knihy majú veľa výhod

Čítanie kníh má mnoho výhod ako napr.

 • Vylepšené jazykové zručnosti
 • Zvýšená koncentrácia
 • Zvýšená disciplína
 • Vyššia šanca na akademický úspech
 • Zlepšuje jazykové schopnosti
 • Pestuje lásku k čítaniu
 • Podporuje kognitívny rozvoj
 • Znížiť stres
 • Cvičenie Mozog
 • Zlepšuje spánok
 • Zvyšuje všeobecné znalosti

Tento príspevok obsahuje pridružené odkazy.

Súvisiace: Pozrite si tieto nápady na detské knihy

Skvelý zoznam, ktorý pomôže deťom milovať čítanie

Deti čítajú knihy – dievčatko číta žltú knihu s úsmevom – blog o aktivitách pre deti
Naučte deti čítať pomocou zoznamu kníh vhodných pre vek!

1. Čítajte so svojimi deťmi

Žiadny vek nie je príliš malý na to, aby ste začali spolu listovať v knihách. Pozrite si toto skvelé booklist podľa veku. Je to skvelý zdroj, ktorý môžete použiť, ak začínate vo svojej domácej knižnici alebo keď si požičiavate knihy z miestnej knižnice.

2. Nikdy nepodceňujte rozprávku pred spaním

Čítajte nahlas pred spaním. Ak hľadáte novú obľúbenú knihu pred spaním, pozrite si náš zoznam obľúbených rozprávok na dobrú noc. Pomôže to deťom čítať knihy, pretože budú chcieť znova a znova počuť svoje obľúbené príbehy!

3. Urobte si písmenkové remeslá, aby ste mohli začať včasné rozpoznávanie písmen

Pomôžte svojim deťom pri čítaní kníh tým, že ich presvedčíte abecedou. Nemôžete začať čítať, kým nezískate základy! A základnejšie ako abecedu nedostanete. To je dôvod, prečo sú tieto abecedné remeslá skvelým spôsobom, ako sa naučiť zvuky a ich abc!

4. Sledujte The Letter Factory

Použil som to so svojimi deťmi a bolo to rýchle a jednoduché a budete spievať spolu. Získajte kópiu Továreň na listy a nechajte ho byť vaším stálym spoločníkom na jeden týždeň a vaše deti budú poznať všetky zvuky. Áno, o týždeň – pozrite si potvrdenie od nášho priateľa na adrese Vaša moderná rodina.

Kids Reading Books – čítanie a hry s písmenami ako scrabble, bloky, hádanky, chunks – blog o aktivitách pre deti
Nechajte deti čítať knihy pomocou týchto zábavných hier s listami a čítaním!

5. Hrajte hry na čítanie a robte aktivity pred čítaním

Zahrajte si hry na čítanie alebo si vyberte aktivitu začínajúceho čitateľa, ktorú budete robiť spoločne. Spojte zvedavosť s čítaním. Ak chcete, aby vaše deti čítali knihy, musíte s čítaním spojiť aj zábavu. Veľa detí vníma čítanie ako prácu, no tieto hry na čítanie im pomôžu spojiť zábavu.

6. Naučte sa zručnosti pokojného sedenia a tichého hrania

Toto je najväčší problém mojich detí. Radi čítajú, ale rozptyľujú sa a vždy sa obávajú, že premeškajú televíziu alebo čokoľvek, čo robím ja alebo ich súrodenci. Čítanie nie je len o otváraní kníh, sústredenie a pokojné sedenie sú tiež obrovskou súčasťou. Aktivity na čas sú skvelým miestom, kde začať. Tu je niekoľko našich obľúbených:

7. Podniknite výlety do knižnice

Naložte minivan a vezmite deti do knižnice a prineste si domov veľa kníh! Radi ich uchovávame v špeciálnom košíku na knihy, keď sa nepoužívajú, aby sa nestratili. To tiež prinúti deti čítať knihy, pretože sa nikdy nebudú nudiť. Vždy môžu nájsť knihy, ktoré milujú! Navyše, knižnice majú aj zábavné veci, ako sú knižné veľtrhy a dokonca aj hodiny príbehov!

8. Čítacie denníky pre súťažné čítanie kníh

Pre staršie deti začnite čítať denník – je to dokonalý vizuálny spôsob, ako vaše deti uvidia svoj úspech. A je super vzrušujúce vidieť, keď sa vám darí. Povedal by som tiež, že by ste mohli ponúknuť systém odmeňovania založený na ich prečítaní. Odmeny sú tiež skvelým spôsobom, ako prinútiť deti čítať knihy. Možno by im odmenou mohla byť nová záložka podľa vlastného výberu, nová kniha, komiks, časopis, niečo zábavné, čo sa týka čítania.

Nápady na čítanie kníh pre deti – Poličky s knihami v rôznych štýloch – blog o aktivitách pre deti
Tieto nápady na police sú skvelé!

9. Vytvorte si skvelú poličku

Majte doma veľa kníh! A čo je lepšie ako v úžasnej poličke na knihy?

Možno som sa nechal trochu uniesť všetkými skvelými policami, ale dúfam, že moja myšlienka nastala: čítanie nie je len o otváraní kníh, je to o príležitosti učiť sa, zabávať sa, spájať sa, skúmať a vytvárať celý svet okolo svojich kníh!

10. Neponáhľajte to

Viem, že chceme, aby naše deti čítali knihy, ale niekedy nie sú pripravené. A to je v poriadku. Deti sa naučia, keď sú ich malé mozgy pripravené, a pre každé dieťa bude načasovanie vyzerať inak. Ak budete príliš tlačiť príliš skoro, pravdepodobne to spôsobí, že vaše dieťa príde o zábavnú časť čítania.

Viac knižnej zábavy z blogu s aktivitami pre deti

Aká je obľúbená kniha vášho dieťaťa? Ako podporujete čítanie u vás doma?

Categorized in: