Ak ste uprostred nočníka, pravdepodobne ste už túto otázku počuli od jedného alebo dvoch kamarátov, “Moje dieťa bude cikať, ale nie kakať na nočník. Čo robím?” Často počúvam otázky týkajúce sa tréningu na nočník, ale táto je často náročnejšia, pretože ste dosiahli úspech! A potom nemáte…

detský nočník-1

Dieťa nebude kakať na nočník

Najlepšia správa, ak vaše dieťa chce cikať ale nekakať na nočníkje, že sa to v určitom bode zastaví.

Zlou správou je, že môže chvíľu trvať, kým prekonáte strach z kakania na nočník. Existujú rôzne dôvody, o ktorých budeme diskutovať, vrátane toho, že niektoré deti skutočne cítia, že spadnú alebo že časť ich vlastného tela spadne do nočníka!

Súvisiace: Moje 3-ročné dieťa nekaká do záchoda

Oh, a tento problém je veľmi bežný, takže nie ste sami!

Tipy, kedy bude dieťa cikať, ale nie kakať na nočník

Ďakujeme našim úžasným čitateľom, že dnes prišli s týmito fantastickými návrhmi.

1. Nechajte ich pozerať televíziu

Toto je šialené, ale nech pozerajú televíziu.

Keď to naša dcéra robila, priniesla som našu malú cvičnú toaletu do obývačky (položila som ju na uteráky) a nechala ju tam sedieť a pozerať sa na Frozen. Vedel som, že ráno po raňajkách bude mať stolicu, a tak som ju nechal pozerať celý film od ukončenia raňajok až do konca filmu.

V polovici sa vykakala!

Poznáte to, pretože by sa mohli začať správať nervózne, keď sa pokúsili vstať… ak to urobia, upozornite ich na časť filmu a pomôžte im opäť sa rozptýliť.

2. Oslovte strach z nočníka

Ak máte dieťa, ktoré sa bojí ísť na nočník, pozrite sa na tieto jednoduché spôsoby, ako ich riešiť ako prvé.

3. Poznajte ich harmonogram

Skúste presne určiť čas, kedy majú stolicu každý deň. Pravdepodobne to bude každý deň v rovnakom čase. Skúste si to na pár dní zakresliť do notebooku a potom prejdite na číslo 4.

4. Sledujte ďalej

Keď zistíte načasovanie (ráno, poobede), snažte sa veľmi pozorne sledovať svoje dieťa. Keď máte pocit, že musí ísť, rozptýlite ho. Navrhovala by som mu dať na nočník tablet alebo dokonca knihu. Je to jednoducho myšlienka byť rozptýlený, ktorý pomôže.

5. Lízanky

  1. Ponúknite lízanku len vtedy, keď sa snaží ísť kakať.
  2. Vezmite to preč, keď vstane.
  3. Nie je to trest, keď to vezmeš preč, tak buď šťastný, Oh! Dobrý pokus.
  4. To je len vtedy, keď musíte ísť kakať na nočník.
  5. Môžete ho mať neskôr, keď to skúsite znova.

6. Dump The Poop

Ak sa im stane nehoda, vysypte hovienko do nočníka. Nechajte svoje dieťa sledovať, ako mu beriete spodnú bielizeň a vysypávate hovienka zo spodnej bielizne do nočníka. Nechajte ich spláchnuť a povedzte im zbohom.

7. Baby Dolls Hoak taky

Vezmite ich bábiky na nočník, aby išli kakať.

8. Sledujte svojich domácich miláčikov!

Ak máte domáceho maznáčika, nechajte svoje dieťa vidieť, ako aj váš maznáčik má stolicu! Skvelým príkladom je mačka, ktorá používa toaletný odpadkový box alebo sa prechádza do psieho parku.

9. Nohy na zemi

Vaše dieťa sa možno bude musieť dotýkať nohami zeme. Mnoho detí má problémy s používaním kúpeľne, keď sú na veľkej (bežnej) toalete, pretože nemôžu použiť podlahu, aby im pomohli tlačiť. Nechajte ich použiť cvičnú toaletu, pretože je malá a blízko pri zemi.

Tip pre rodičov: Použite kávovú vložku do ich malého nočníka a čistenie hovienka bude oveľa jednoduchšie! Stačí vybrať kávový filter, vysypať hovienka do nočníka a utrieť nočník čistiacou utierkou.

10. Súkromie

Nechajte ich na pokoji. Niekedy dieťa potrebuje súkromie (preto sa schováva do kúta alebo za stoličku, aby sa vykakala do plienok). Dajte im knihu alebo tablet a vyjdite z kúpeľne (ak zostanú na záchode). Nikdy som nešiel ďaleko a vždy som ich mohol sledovať, ale dve z našich štyroch detí chceli, aby som odišiel z kúpeľne. Chceli len to súkromie.

11. Vystrihnite dieru do plienky

Šialené, ja viem, ale skús toto. Osobne som to neskúšal, ale môj priateľ na to prisahá! Pred nasadením plienky na nočník vystrihnite nožnicami dieru.

Nechajte ho použiť a položte ho na nočník, aby sa vykakal. Kakať pôjde do nočníka, ale plienka mu dá pocit bezpečia. Skúste to na 5-10 dní a potom odstráňte plienku!

nočník vo víkendovom obale knihy
Áno, cez víkend sa naozaj dá trénovať na nočník!

12. Viac návrhov pre úspech učenia na nočník

Ak ste uviazli v boji na nočník, odporúčame vám použiť túto knihu Vlak na nočník cez víkend. Má kapitolu venovanú práve tejto téme keď vaše dieťa nebude kakať na nočník.

Ďalšie rady a zdroje na školenie na nočník z blogu aktivít pre deti

Máte nejakú radu na nočník? Pridajte do komentárov nižšie!

Categorized in: